Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result |
Result list | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 | Club-Results |
Single results | 26 | 29 kg | 32 | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 | |
Competition sheet (PDF) | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 45 | 50 | 60 |
Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
A1-A2 1 | Daniel PURSILA KooVee (FIN) | Ukko TARKKIO PPM (FIN) | VP 3:1 | ||
A3-A4 1 | Laimutis PUZIREVSKAS Dvikova (LIT) | Timofei Fursov Kaliningrad (RUS) | GS 1:4 | 1 : 16 | |
A5-A6 1 | Arvis ZACS Balvi (LAT) | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | GS 0:4 | 0 : 12 | |
A7-A8 1 | Vladimir LUKJANOV Visaginas (LIT) | Virgo VÄHK Tapa (EST) | VT 5:0 | 8 : 0 | |
A9-A10 1 | Tuomas PENTINMÄKI AU (FIN) | G.DUDENKO SK-Riga | VT 0:5 | 6 : 12 | |
A11-A12 1 | Andrei BARON Pskov (RUS) | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | GS 1:4 | 0 : 12 | |
A13-A14 1 | Arturs Keris Liepaja (LAT) | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | VT 0:5 | 0 : 4 | |
B1-B2 1 | Albara CHOPOLAJEV V-Maarja (EST) | Mantas CHIUPKEVICIUS Marijapole (LIT) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
B3-B4 1 | Felix LAMMINEN PPM (FIN) | Dovydas SAMUILIS AU (FIN) | VP 1:3 | 4 : 7 | |
B5-B6 1 | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | Daniel JEREMEJEV Englas (EST) | GS 4:0 | 14 : 0 | |
B7-B8 1 | M.DUBOVSKIS SK-Riga | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | VT 0:5 | 0 : 9 | |
B9-B10 1 | Eduards FILIMONOVS Ada˛u (LAT) | Jevgenij CIUGUR Visaginas (LIT) | RE 0:5 | ||
B11-B12 1 | Timofei FURSOV Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) | Andre Markus JÜRIÖÖ Korrus3 (EST) | GS 4:0 | 14 : 0 | |
B13-B14 1 | Elmeri MÄNTYLÄ AU (FIN) | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | GS 0:4 | 0 : 12 | |
A15-A16 1 | Zion STENLUND Sandvikens (SWE) | Siskevicius Lietuva | GS 4:0 | 12 : 0 | |
A15-A1 2 | Zion STENLUND Sandvikens (SWE) | Daniel PURSILA KooVee (FIN) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
A2-A3 2 | Ukko TARKKIO PPM (FIN) | Laimutis PUZIREVSKAS Dvikova (LIT) | GS 0:4 | 0 : 12 | |
A4-A5 2 | Timofei Fursov Kaliningrad (RUS) | Arvis ZACS Balvi (LAT) | VT 5:0 | 4 : 2 | |
A6-A7 2 | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | Vladimir LUKJANOV Visaginas (LIT) | GS 4:1 | 14 : 2 | |
A8-A9 2 | Virgo VÄHK Tapa (EST) | Tuomas PENTINMÄKI AU (FIN) | VT 5:0 | 2 : 0 | |
A10-A11 2 | G.DUDENKO SK-Riga | Andrei BARON Pskov (RUS) | GS 0:4 | 0 : 11 | |
A12-A13 2 | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | Arturs Keris Liepaja (LAT) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
B15-B1 2 | Reimo RATSOV Kadrina (EST) | Albara CHOPOLAJEV V-Maarja (EST) | GS 4:1 | 16 : 4 | |
B2-B3 2 | Mantas CHIUPKEVICIUS Marijapole (LIT) | Felix LAMMINEN PPM (FIN) | VT 0:5 | 0 : 12 | |
B4-B5 2 | Dovydas SAMUILIS AU (FIN) | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | VT 0:5 | 0 : 13 | |
B6-B7 2 | Daniel JEREMEJEV Englas (EST) | M.DUBOVSKIS SK-Riga | VT 5:0 | 6 : 6 | |
B8-B9 2 | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | Eduards FILIMONOVS Ada˛u (LAT) | GS 4:1 | 16 : 4 | |
B10-B11 2 | Jevgenij CIUGUR Visaginas (LIT) | Timofei FURSOV Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) | GS 1:4 | 4 : 18 | |
B12-B13 2 | Andre Markus JÜRIÖÖ Korrus3 (EST) | Elmeri MÄNTYLÄ AU (FIN) | VP 1:3 | 4 : 8 | |
A14-A1 3 | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | Daniel PURSILA KooVee (FIN) | VT 5:0 | 7 : 0 | |
A3-A6 3 | Laimutis PUZIREVSKAS Dvikova (LIT) | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | GS 1:4 | 1 : 14 | |
A4-A7 3 | Timofei Fursov Kaliningrad (RUS) | Vladimir LUKJANOV Visaginas (LIT) | VT 5:0 | 6 : 3 | |
A8-A10 3 | Virgo VÄHK Tapa (EST) | G.DUDENKO SK-Riga | VP 1:3 | 5 : 9 | |
A11-A15 3 | Andrei BARON Pskov (RUS) | Zion STENLUND Sandvikens (SWE) | VT 0:5 | 8 : 18 | |
A12-A16 3 | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | Siskevicius Lietuva | VT 5:0 | 6 : 0 | |
B14-B15 3 | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | Reimo RATSOV Kadrina (EST) | GS 4:0 | 12 : 0 | |
B1-B3 3 | Albara CHOPOLAJEV V-Maarja (EST) | Felix LAMMINEN PPM (FIN) | GS 1:4 | 4 : 19 | |
B4-B6 3 | Dovydas SAMUILIS AU (FIN) | Daniel JEREMEJEV Englas (EST) | GS 4:0 | 12 : 0 | |
B5-B10 3 | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | Jevgenij CIUGUR Visaginas (LIT) | VT 5:0 | 14 : 0 | |
B8-B11 3 | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | Timofei FURSOV Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) | RE 5:0 | ||
A14-A4 4 | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | Timofei Fursov Kaliningrad (RUS) | GS 4:1 | 16 : 3 | |
A6-A10 4 | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | G.DUDENKO SK-Riga | GS 4:0 | 12 : 0 | |
A12-A15 4 | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | Zion STENLUND Sandvikens (SWE) | VT 5:0 | 14 : 0 | |
B13-B15 4 | Elmeri MÄNTYLÄ AU (FIN) | Reimo RATSOV Kadrina (EST) | GS 1:4 | 1 : 15 | |
B14-B3 4 | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | Felix LAMMINEN PPM (FIN) | GS 4:0 | 12 : 0 | |
B4-B8 4 | Dovydas SAMUILIS AU (FIN) | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | VT 0:5 | 4 : 9 | |
B5-B11 4 | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | Timofei FURSOV Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) | GS 4:1 | 15 : 3 | |
A14-A6 5 | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | VT 5:0 | 12 : 2 | |
A4-A12 5 | Timofei Fursov Kaliningrad (RUS) | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | GS 1:4 | 1 : 14 | |
B14-B5 5 | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | VT 0:5 | 0 : 10 | |
B15-B8 5 | Reimo RATSOV Kadrina (EST) | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | GS 0:4 | 0 : 14 | |
A15-A14 6 | Zion STENLUND Sandvikens (SWE) | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | VT 0:5 | 0 : 13 | |
A6-A12 6 | Artem PRYKHODKO Brosok (UKR) | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | VP 1:3 | 4 : 6 | |
B14-B8 6 | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | VP 4:1 | ||
A14-A12 7 | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | VP 3:1 | 7 : 6 | |
B5-B8 7 | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | Aleksandr PERVUSIN Visaginas (LIT) | GS 4:0 | 13 : 0 | |
A12-B14 Place 3+4 | Andrei SOROKIN Arkhangelsk (RUS) | Matvei ARTIUKHOV Arkhangelsk (RUS) | GS 4:1 | 13 : 1 | |
A14-B5 Place 1+2 | Nikita NURITDINOV BO-TEK (RUS) | Jegor CHETVERIKOV Saratov (RUS) | GS 4:0 | 12 : 0 |