Vantaan Sammon ikäkausikilpailut 10.9.2016 Vantaa, 10.9.2016 |
Ottelulista [8]: Lista 2 |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
16 30 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Leo Hyytiäinen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Leevi Laine Ylä-Tikkurilan Kipinä | SV 0:4 | 0 : 4 | |
17 30 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Niilo Alatalo Keravan Urheilijat | Jiro Härkänen Ylä-Tikkurilan Kipinä | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat 10v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
18 38 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Brandon Ferguson Raision Voimamiehet | Luka Kajanne Ylä-Tikkurilan Kipinä | SV 0:4 | 0 : 8 | |
19 38 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Adrian Vuohela Helsingin Paini-Miehet | Veikko Ojala Porin Painimiehet | YPV 1:4 | 2 : 12 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
20 38 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Nestori Hirvonen Porvoon Weikot | Leevi Joutsenlahti Porin Painimiehet | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
21 38 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Teo Laitila Vantaan Sampo | Antti Kangasniemi Järvenpään Voimailijat | YPV 4:1 | 12 : 2 | |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
22 22 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Viivi Porttikallio Hyvinkään Painiklubi | Sonja Jyrkkänen Hyvinkään Painiklubi | SV 4:0 | 4 : 0 | |
23 22 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Dani Nanji Ylä-Tikkurilan Kipinä | Maija Kuisma Hyvinkään Painiklubi | SV 0:4 | 6 : 5 | |
Pojat 10v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
24 26 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Nea Turpeinen Karkkilan Urheilijat | Oskari Parjanen Nummelan Voimailijat | YPV 1:4 | 2 : 12 | |
25 30 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Jalmari Viitasalo Helsingin Haka | Iiro Irmola Koovee | YPV 4:1 | 12 : 2 | |
26 30 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Pauli Iisakka Karkkilan Urheilijat | Erkki Iisakka Karkkilan Urheilijat | SV 4:0 | 2 : 4 | |
27 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Roope Rusi Turun Voimamiehet | Joona Junnila Helsingin Paini-Miehet | SV 0:4 | 0 : 8 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
28 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Kasperi Joutsenlahti Porin Painimiehet | Jyry Tarkiainen Karkkilan Urheilijat | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
29 42 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Veeti Aalto Vantaan Sampo | Eemeli Nurhonen Turun Voimamiehet | SV 0:4 | 5 : 4 | |
30 54 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Eemeli Metso Helsingin Paini-Miehet | Aleksi Tuukkala Ylä-Tikkurilan Kipinä | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
31 54 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Markus Suontakanen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Mea Laakso Karkkilan Urheilijat | YPV 4:0 | 10 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |