KLL:n mestaruuskilpailut, kr Kuortane, 14.-15.5.2016 |
Ottelulista [14]: LISTA 12 klo 18:00 |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
247 47 kg | A1-A3 2 | Petteri Talala Ilmajoki | Daniel Koskinen Turku | KL 5:0 | ||
248 47 kg | A2-A5 2 | Joonas Perkka Ilmajoki | Harri Kalervo Laihia | SV 5:0 | 4 : 0 | |
249 47 kg | A4-A6 2 | Santtu Räsänen Riihimäki | Jedi Lönn Laihia | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
250 47 kg | B1-B3 2 | Jesse Paavola Juupajoki | Lauri Salonen Lahti | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
251 47 kg | B2-B5 2 | Kasperi Karppinen Helsinki | Elias Lyyski Laihia | PV 3:1 | 5 : 4 | |
252 47 kg | B4-B6 2 | Aleksi Tuukkala Vantaa | Oskari Pöllänen Kärkölä | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
253 53 kg | A1-A3 2 | Leevi Simojoki Vantaa | Nikolai Huttunen Helsinki | SV 5:0 | 4 : 2 | |
254 53 kg | A2-A4 2 | Esa Lohi Tampere | Markus Suontakanen Vantaa | SV 0:5 | 2 : 8 | |
255 53 kg | B1-B3 2 | Eetu Lindroos Tampere | Valtteri Auvinen Imatra | KL 0:5 | ||
256 53 kg | B2-B4 2 | Niko Hynninen Imatra | Konsta Hietala Vaasa | YPV 4:1 | 10 : 2 | |
257 59 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Veijo Kukkohovi Muhos | Ville Seppi Laihia | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
258 59 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Tatu Lähteenmäki Tampere | Roope Kataja Pori | SV 4:0 | 8 : 9 | |
259 66 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Veeti Romppainen Kajaani | Tuomo Korhonen Janakkala | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat 20v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
260 60 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Otto Miikki Imatra | Antti Väli-Torala Kurikka | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
261 60 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Lauri Karjalainen Ilmajoki | Roope Miettunen Kemi | PV 3:1 | 5 : 2 | |
262 66 kg | A1-A3 2 | Ilmari Putula Kuortane | Tomi Hietalahti Lahti | SV 5:0 | 4 : 0 | |
263 66 kg | A2-A4 2 | Toni-Pekka Järvinen Varkaus | Veeti Leskinen Vantaa | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
264 66 kg | B3-B1 2 | Jami Järvinen Vantaa | Mika Tarkkanen Vaasa | SV 0:5 | 7 : 9 | |
265 74 kg | A1-A3 2 | Markus Ahtiainen Kuortane | Milad Gardniya Kajaani | SV 0:5 | 0 : 4 | |
266 74 kg | A2-A4 2 | Alex Karling Lapua | Aleksi Heilala Lahti | SV 0:5 | 0 : 10 | |
267 74 kg | B3-B1 2 | Niko Gardemeister Kouvola | Artjom Shapovalov Tampere | PV 0:3 | 0 : 4 | |
268 84 kg | A3-A1 2 | Severi Saari Heinola | Antti Ketola Lapua | PV 1:3 | 3 : 6 | |
269 84 kg | B3-B1 2 | Jere Hyvärinen Lapua | Aaro Mäki-Jouppila Ilmajoki | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
270 96 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Artturi Mamia Lempäälä | Henri Kortesoja Lapua | YPV 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |