Kv. Taisto Kangasniemen XVIII muistopainit Tampere, 20.2.2016 |
Ottelulista [6]: Ottelulista 5 |
Alle 13 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
77 45 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | Santtu Vehkala Suolahden Urho | SV 5:0 | 5 : 2 | |
78 45 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Lauri Salonen Lahden Ahkera | Esa Lohi Nokian Pyry | SV 5:0 | 11 : 4 | |
79 52 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Eetu Lindroos Tampereen Painiseura | Valtteri Auvinen Vuoksenniskan Vesa | SV 0:5 | 0 : 4 | |
80 52 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Santtu Räsänen Janakkalan Paini-Ilves | Oiva Mäki KOOVEE | SV 5:0 | 4 : 0 | |
81 60 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Mikael Kaukonen Valkeakosken Kosken-Pojat | Roope Kataja Porin Paini-Miehet | YPV 1:4 | 2 : 11 | |
82 60 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Tuomo Korhonen Hyvinkään Painiklubi | Robin Samaruutel Tartu Kalev | SV 5:0 | 8 : 0 | |
Alle 15 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
83 43 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Vili Heikkilä Kouvolan Painijat | Jesse Mäkelä Kouvolan Painijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
84 43 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Petteri Alanen Kurun Ryhti | Kalle Keto Suolahden Urho | SV 5:0 | 10 : 6 | |
Alle 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
85 25 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Miki Koskinen Janakkalan Paini-Ilves | Eemil Haukilahti Tampereen Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 7 | |
86 25 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Jimi Alanen Viialan Pyry | Mauno Kaura KOOVEE | SV 0:5 | 0 : 8 | |
Alle 13 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
87 33 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Tenho Palmroth Mäntän Valo | Joona Hakola Järvenpään Voimailijat | SV 0:5 | 6 : 11 | |
88 33 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Jose Lehtinen KOOVEE | Arsenij Smirnov Mäntän Valo | SV 0:5 | 2 : 6 | |
Alle 15 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
89 62 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Akseli Helenius KOOVEE | Harri Mamia Tampereen Painiseura | SV 0:5 | 2 : 8 | |
Alle 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
90 31 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Niklas Mattsson Tampereen Voimailijat | Iiro Irmola KOOVEE | LUOV 5:0 | ||
91 31 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Otto Huuhtanen Vuoksenniskan Vesa | Ilari Leinonen Raision Voimamiehet | SV 5:0 | 8 : 0 | |
92 35 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Kasperi Stenius Järvenpään Voimailijat | Karlis-Ander All Tartu Kalev | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
93 35 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Brandon Ferguson Raision Voimamiehet | Oliver Alanen KOOVEE | PV 1:3 | 8 : 9 | |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
94 23 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Etsiina Mamia Tampereen Painiseura | Leo Lohi Nokian Pyry | SV 0:5 | 0 : 4 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |