Myhi-turnaus Ilmajoki, 25.2.2017 |
Ottelulista [8]: Lista 11 |
Tytöt 20v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
211 54 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Selma Pihlaja Vaasan Voima-Veikot | Charlotta Lindholm Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 10 | |
212 60 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Vilmiina Pöppönen Kälviän Tarmo | Serafia Mannila Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 2 : 4 | |
Juniorit 19v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
213 63 kg | A1-A3 2 | Erfan Javanmiri Kajaanin Juntta | Hermanni Grönroos Lappeenrannan Työväen Urheilij | PV 1:3 | 1 : 2 | |
214 63 kg | A2-A4 2 | Vilho Laukkarinen Vaajakosken Kuohu | Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 6 | |
215 63 kg | B1-B3 2 | Aaron Karasti Lappeenrannan Työväen Urheilij | Otto Miikki Vuoksenniskan Vesa | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
216 63 kg | B2-B4 2 | Joona Vuoti Vieskan Voima | Juho Juupaluoma Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
217 69 kg | A1-A7 4 | Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu | Jimi Ahola Vaasan Toverit | YPV 1:4 | 1 : 9 | |
218 69 kg | B4-B1 4 | Elmer Mattila KOOVEE Tampere | Lukas H. Jensen BK Thor (DEN) | PV 1:3 | 2 : 5 | |
219 69 kg | B6-B7 4 | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | Veeti Leskinen Helsingin Haka | PV 3:1 | 3 : 1 | |
220 75 kg | A4-A5 3 | Elias Tyystälä Kemin Into | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | PV 3:1 | 8 : 5 | |
221 75 kg | B4-B2 3 | Alex Karling Lapuan Virkiä | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 5 | |
222 75 kg | B5-B3 3 | Ville Pasanen Harjun Woima | Eemeli Ruusila Järvenpään Voimailijat | PV 3:1 | 7 : 3 | |
223 84 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Aaro Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat | Antti Haanpää Järvenpään Voimailijat | SV 0:5 | 8 : 15 | |
224 84 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Jere Hyvärinen Lapuan Virkiä | Aleksi Vuorenmaa Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 4 : 0 | |
225 84 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Antti Ketola Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 9 : 7 | |
226 100 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | Henri Kortesoja Lapuan Virkiä | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Miehet U23 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
227 74 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Markus Ahtiainen Peräseinäjoen Toive | Sharafmal Sedigi BK Thor (DEN) | PV 1:3 | 3 : 7 | |
228 82 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Mark Kjaep BK Thor (DEN) | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
229 29 kg | A1-A3 2 | Jaani Löllö Kälviän Tarmo | Eemil Haukilahti Tampereen Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 6 | |
230 29 kg | A2-A4 2 | Tuomas Plaketti Muhoksen Voitto | Lenni Laamanen Järvenpään Voimailijat | SV 5:0 | 2 : 0 | |
231 29 kg | B1-B3 2 | Aron Salonen Vaasan Voima-Veikot | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:5 | 12 : 14 | |
232 29 kg | B2-B4 2 | Matias Maijala Kemin Into | Jussi Kangasniemi Järvenpään Voimailijat | SV 5:0 | 4 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |