Myhi-turnaus Ilmajoki, 27.2.2016 |
Ottelulista [2]: LISTA 18 |
Pojat 10v /vanhemmat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
364 37 kg | A5-A2 5 | Igor Mykhailov Kajaanin Juntta | Tomi Hänninen Kälviän Tarmo | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
365 42 kg | A3-A6 5 | Tino Ojala Helsingin Haka | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
366 76 kg | B2-B4 5 | Jaakko Kettunen Popinniemen Isku | Ilja Vanhala Popinniemen Isku | SV 0:5 | 0 : 6 | |
Miehet U23 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
367 71 kg | A2-B3 Sijat 3+4 | Konsta Kvist Kajaanin Juntta | Markus Ahtiainen Peräseinäjoen Toive | YPV 1:4 | 3 : 12 | |
368 71 kg | A3-B4 Sijat 1+2 | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | Elias Tyystälä Kemin Into | PV 1:3 | 2 : 3 | |
369 78 kg | A1-B3 Sijat 3+4 | Eemeli Nisula Haukiputaan Heitto | Jaafar Sadeq Oulun Pyrintö | SV 5:0 | 4 : 5 | |
370 78 kg | A3-B2 Sijat 1+2 | Niko Erkkola Ilmajoen Kisailijat | Antti Ketola Virkiä | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
Pojat 9v /nuoremmat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
371 23 kg | A3-B2 Sijat 3+4 | Paavo Lasanen Limingan Niittomiehet | Aron Ollila Vaasan Toverit | SV 0:5 | 2 : 8 | |
372 23 kg | A4-B1 Sijat 1+2 | Veeti Leino Karkkilan Urheilijat | Ekku Tarkkio Porin Paini-Miehet | YPV 1:4 | 2 : 10 | |
373 25 kg | A5-B3 Sijat 3+4 | Matias Onnenlehto Laihian Luja | Valtteri Nurmi Karkkilan Urheilijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
374 25 kg | A3-B4 Sijat 1+2 | Matias Maijala Kemin Into | Eemil Haukilahti Tampereen Voimailijat | PV 3:1 | 8 : 5 | |
375 29 kg | A3-B1 Sijat 3+4 | Jaani Löllö Kälviän Tarmo | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | SV 0:5 | 1 : 4 | |
376 29 kg | A2-B3 Sijat 1+2 | Alban Kelmendi Vaasan Toverit | Kalle Pakanen Kemin Into | SV 5:0 | 8 : 0 | |
Pojat 10v /vanhemmat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
377 35 kg | A4-B1 Sijat 3+4 | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Advan Kelmendi Vaasan Toverit | SV 0:5 | 0 : 4 | |
378 35 kg | A3-B2 Sijat 1+2 | Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat | Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka | YPV 4:1 | 13 : 5 | |
379 40 kg | A5-B4 Sijat 3+4 | Joel Salmela Lapin Lukko | Jyry Tarkkinen Karkkilan Urheilijat | SV 0:5 | 2 : 2 | |
380 40 kg | A3-B1 Sijat 1+2 | Matias Jalonen Peräseinäjoen Toive | Noah Spencer Laihian Luja | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
381 29 kg | A1-B5 Sijat 3+4 | Tuomas Pentinmäki Alavuden Urheilijat | Nestori Vettenranta Porin Paini-Miehet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
382 29 kg | A4-B3 Sijat 1+2 | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Aapo Holm Muhoksen Voitto | YPV 1:4 | 1 : 10 | |
383 32 kg | A5-B7 Sijat 3+4 | Riku Joutsijärvi Kemin Into | Rasmus Ulriksen BK Thor (DEN) | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
384 32 kg | A7-B6 Sijat 1+2 | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Joonas Koivisto Turun Voimamiehet | YPV 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |