VII Kankuri-Cup, Suomi Cupin osakilpailu Lapua, 7.11.2015 |
Ottelulista [7]: LIsta 6 |
Pojat yli 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
109 30 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
110 30 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Atte Suhonen Oulun Pyrintö | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
111 34 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | Jooa Mäkelä Perhon Kiri | SV 4:0 | 6 : 0 | |
112 34 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Tomi Hänninen Kälviän Tarmo | Oiva Kemppainen Seinäjoen Paini-Miehet | SV 4:0 | 4 : 0 | |
113 34 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Adil Kelmendi Vaasan Toverit | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | PV 1:3 | 9 : 10 | |
114 37 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Reko Mäki Peräseinäjoen Toive | Teemu Maijala Kemin Into | SV 0:4 | 0 : 6 | |
115 40 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Eemil Tattari Lapuan Virkiä | Lassi Kellomäki Tampereen Painiseura | SV 4:0 | 4 : 0 | |
116 45 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Juho Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat | Rami Jaatinen Alavuden Urheilijat | SV 0:4 | 4 : 10 | |
117 45 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Pyry Mäki-Hakola Ilmajoen Kisailijat | Tino Ala-Luhtala Laihian Luja | SV 0:4 | 0 : 4 | |
118 56 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Markus Salovaara Ilmajoen Kisailijat | Markus Kontio Kauhajoen Karhu | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Tytöt 20 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
119 29 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto | Fanni Pentinmäki Alavuden Urheilijat | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
120 29 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet | Aamu Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:4 | 12 : 10 | |
121 29 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo | Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot | SV 4:0 | 4 : 0 | |
Pojat 16 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
122 58 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Jimi Ahola Vaasan Toverit | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | SV 0:4 | 0 : 4 | |
123 58 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Erik Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | Jan Witick Kälviän Tarmo | LUOV 4:0 | ||
Pojat alle 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
124 28 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Amil Kelmendi Vaasan Toverit | Esteban Kaya Vaasan Toverit | SV 4:0 | 2 : 2 | |
125 28 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Nuutti Mäkelä Perhon Kiri | SV 4:0 | 4 : 0 | |
126 28 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Eeti Mäkelä Perhon Kiri | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | SV 0:4 | 0 : 4 | |
127 29 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Aaro Ojala Lapuan Virkiä | Elmeri Mäntylä Alavuden Urheilijat | PV 3:1 | 6 : 4 | |
128 29 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä | Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | PV 1:3 | 2 : 2 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |