Myhi-turnaus Ilmajoki, 21.2.2015 |
Ottelulista [12]: Lista 6 |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
110 30 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Akseli Ala-Honkola Kuortaneen Kunto | Advan Kelmendi Vaasan Toverit | GS 0:4 | 0 : 8 | |
111 30 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Akseli Alanko Ilmajoen Kisailijat | Ami Viitala Ilmajoen Kisailijat | SV 4:0 | 6 : 4 | |
112 30 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Veikko Ojala Porin Paini-Miehet | Besart Kelmendi Vaasan Toverit | SV 4:0 | 2 : 4 | |
113 36 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Juho Salmela Lapin Lukko | Johannes Jalonen Peräseinäjoen Toive | SV 0:4 | 10 : 16 | |
114 36 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat | Viljo Ketonen Ilmajoen Kisailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
115 46 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Romeo Pöppönen Kälviän Tarmo | Julius Kivistö Kälviän Tarmo | PV 1:3 | 1 : 4 | |
Juniorit 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
116 63 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Juuso Latvala Ilmajoen Kisailijat | Mikkel Lassen BK Thor (DEN) | SV 4:0 | 7 : 0 | |
117 63 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Konsta Kvist Kajaanin Juntta | Lauri Karjalainen Perhon Kiri | GS 4:0 | 8 : 0 | |
118 69 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 10 | |
119 69 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Markus Ahtiainen Peräseinäjoen Toive | Sharafmal Sediqi BK Thor (DEN) | SV 0:4 | 0 : 9 | |
120 75 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Riku Pasanen Äänekosken Huima | Eemeli Nisula Haukiputaan Heitto | SV 0:4 | 1 : 4 | |
121 84 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Otto Ojala Porin Paini-Miehet | Rajbek Bisultanov BK Thor (DEN) | GS 0:4 | 0 : 8 | |
122 84 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Vili Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | SV 4:0 | 4 : 0 | |
123 84 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Toni Metsomäki Ilmajoen Kisailijat | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | LUOV 0:4 | ||
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
124 45 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Jenna Hietikko Jalasjärven Jalas | Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka | SV 0:5 | 0 : 10 | |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
125 30 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
126 30 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 10 | |
127 46 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Ville Seppi Laihian Luja | SV 4:0 | 4 : 0 | |
128 46 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Niko Ala-Luhtala Laihian Luja | Robin Pirhonen Oulun Pyrintö | SV 0:4 | 0 : 5 | |
129 46 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | Eemi Hankaniemi Kälviän Tarmo | SV 4:0 | 4 : 0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |