Loppiaispainit XXVIII Vähäkyrö, 06.01.2016 |
Ottelulista [4]: Lista 4 |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
58 28 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Aaro Ojala Lapuan Virkiä | Tuomas Pentinmäki Alavuden Urheilijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
59 28 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Elmeri Mäntylä Alavuden Urheilijat | Lenni Leikari Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
60 34 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
61 34 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Tomi Hänninen Kälviän Tarmo | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 6 | |
62 36 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | Kasperi Kallio Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 10 : 1 | |
63 39 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Jimi Witick Kälviän Tarmo | Veeti Huhtamäki Tampereen Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
64 46 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Helmeri Hintsa Seinäjoen Paini-Miehet | Elias Lyyski Laihian Luja | SV 0:5 | 0 : 4 | |
65 56 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Julius Kivistö Kälviän Tarmo | Markus Salovaara Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
66 30 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot | Aliisa Luostarinen Kälviän Tarmo | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
67 30 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Fanni Pentinmäki Alavuden Urheilijat | Inka Helin Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 4 : 0 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
68 34 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Tuukka Peltokangas Lapuan Virkiä | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
69 30 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Timo Järvinen Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 4 : 0 | |
70 30 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
71 30 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | Akil Kelmendi Vaasan Toverit | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
73 38 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Leonard Palmroth Teuvan Rivakka | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 4 | |
74 38 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Eerik Slim Kälviän Tarmo | Onni Mäkelä Perhon Kiri | YPV 4:1 | 12 : 2 | |
75 42 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Hugo Hautamäki Laihian Luja | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 2 : 6 | |
76 42 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | PV 1:3 | 5 : 7 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |