Loppiaispainit XXVIII Vähäkyrö, 06.01.2016 |
Ottelulista [5]: Lista 3 |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
39 40 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Henna Mäki Kyrön Voima | Iina Länttä Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
40 49 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Charlotta Lindholm Teuvan Rivakka | Charoline Lindholm Teuvan Rivakka | SV 5:0 | 4 : 0 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
41 30 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | YPV 1:4 | 2 : 10 | |
42 30 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat | Timo Järvinen Lapuan Virkiä | PV 3:1 | 8 : 4 | |
43 30 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Akil Kelmendi Vaasan Toverit | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
44 22 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Aaron Ollila Vaasan Toverit | Oliver Wiklund Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 4 : 0 | |
45 27 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Kaya Esteban Vaasan Toverit | Leevi Nisula Lapuan Virkiä | SV 0:5 | 0 : 8 | |
Aloittelijat P | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
47 33 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | Joel Löllö Kälviän Tarmo | SV 0:5 | 0 : 6 | |
48 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Santeri Yli-Pelkonen Lapuan Virkiä | Jimi Löllö Kälviän Tarmo | PV 3:1 | 2 : 2 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
49 46 kg | B2-B3 3 | Petteri Talala Ilmajoen Kisailijat | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | SV 5:0 | 4 : 0 | |
50 38 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Leonard Palmroth Teuvan Rivakka | Onni Mäkelä Perhon Kiri | SV 0:5 | 8 : 4 | |
51 38 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Eerik Slim Kälviän Tarmo | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat 17v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
52 42 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 4 : 0 | |
53 50 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Pauli Järvinen Lapuan Virkiä | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
54 58 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Oskari Tattari Lapuan Virkiä | Patrik Huhtala Lapuan Virkiä | SV 0:5 | 0 : 6 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
55 30 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Akil Kelmendi Vaasan Toverit | SV 5:0 | 4 : 0 | |
56 30 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | SV 0:5 | 3 : 6 | |
57 30 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Timo Järvinen Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 4 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |