XXXIV Kalle Mäkisen painit Suomi Cup Turku, 26.8.2017 |
Ottelulista [12]: Ottelulista 4 |
Juniorit ja Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
57 90 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | Arttu-Petteri Klami Kotkan Painimiehet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
58 90 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Andreas Gustafsson BK Loke | Ville Salo Tampereen Voimailijat | SV 0:4 | 5 : 4 | |
59 130 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Arttu Mutanen Helsingin Haka | Arvi Savolainen Lahden Ahkera | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Kadetit 17-v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
60 35 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Maksims Milus Liepaja | Sven Tagu MK Leo | YPV 1:4 | 6 : 14 | |
61 38 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Joonas Koivisto Turun Voimamiehet | Kaspars Bondarenko Liepaja | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
62 38 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Sander Tagu MK Leo | Aapo Hakala Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
63 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Leevi Joutsenlahti Porin Painimiehet | Georg Lumila MK Aberg | SV 4:0 | 6 : 0 | |
64 76 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | Tanel Põrk Valga SK | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
65 76 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Evert Rosenström Vantaan Sampo | Anvar Sild SK Kadrina | PV 1:3 | 1 : 2 | |
Juniorit ja Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
66 59 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Anssi Lampinen Koovee | Aleksi Simojoki Turun Voimamiehet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Pojat 12-v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
67 26 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Ekku Tarkkio Porin Painimiehet | Kaius Juusela Vantaan Sampo | PV 1:3 | 4 : 10 | |
68 26 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Adrian Gordeev Korrus3 | Robi Tikkanen Ylä-Tikkurilan Kipinä | SV 4:0 | 5 : 0 | |
Juniorit ja Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
69 66 kg | A5-A1 2 | Samu Rajakangas Vaasan Voima-Veikot | Juuso Latvala Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
70 66 kg | A2-A3 2 | Elmer Mattila Koovee | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | PV 3:1 | 5 : 4 | |
71 66 kg | B5-B1 2 | Ott Saar Valga SK | Sami Arrasvuori Koovee | PV 3:1 | 8 : 2 | |
72 66 kg | B2-B3 2 | Kalle Starck Ylä-Tikkurilan Kipinä | Erik Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 4:1 | 12 : 4 | |
73 71 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | Randel Uibo MK Leo | PV 3:1 | 5 : 3 | |
74 71 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | PV 3:1 | 5 : 1 | |
75 71 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Toni Ojala Helsingin Haka | Artjom Shapovalov Koovee | SV 0:4 | 3 : 5 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |