OP-Turnaus Ilmajoki, 26.9.2015 |
Ottelulista [8]: LISTA 4 |
Pojat yli 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
61 30 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
62 33 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Chasimir Lindholm Teuvan Rivakka | SV 0:4 | 0 : 6 | |
63 33 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
64 35 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Joni Mäkisalo Kauhajoen Karhu | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
65 35 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Arttu-Matias Visakoivu Teuvan Rivakka | Reko Mäki Peräseinäjoen Toive | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
66 39 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Matias Jalonen Peräseinäjoen Toive | Leonard Palmroth Teuvan Rivakka | SV 4:0 | 4 : 4 | |
Tytöt 20 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
67 36 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Annu Viitala Ilmajoen Kisailijat | Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat 16 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
68 30 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
69 30 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
70 33 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Tomi Hänninen Kälviän Tarmo | Riku Erkkola Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
71 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Petteri Talala Ilmajoen Kisailijat | Patrik Muukkonen Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
72 50 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Jesse Mäenpää Vaajakosken Kuohu | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | PV 3:1 | 8 : 4 | |
73 50 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Patrik Huhtala Virkiä | YPV 4:1 | 14 : 5 | |
74 69 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
75 76 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Aaro Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat | SV 0:4 | 0 : 2 | |
76 76 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | Akseli Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
Juniorit 20 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
77 62 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Ilmari Putula Alavuden Urheilijat | Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet | SV 0:4 | 0 : 6 | |
78 62 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Samu Rajakangas Vaasan Voima-Veikot | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 1:4 | 4 : 12 | |
79 85 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Jesse Angervo Turun Voimamiehet | Henri Kortesoja Virkiä | SV 0:4 | 0 : 8 | |
80 100 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | Toni Metsomäki Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |