Loppiaispainit XXVII (VäVi) Vähäkyrö, 06/01/2015 |
Ottelulista [6]: Lista 3 |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
43 22 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Juuso Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Matias Onnenlehto Laihian Luja | GS 0:4 | 0 : 8 | |
44 22 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Ville Ollila Vähäkyrön Viesti | Vantte Alahonkola Kuortaneen Kunto | GS 0:4 | 0 : 8 | |
Pojat 11v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
45 28 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Oiva Kemppainen Seinäjoen Paini-Miehet | Riku Koski Vaasan Voima-Veikot | GS 0:4 | 0 : 9 | |
46 28 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | Kaapo Torkko Vähäkyrön Viesti | SV 5:0 | 4 : 4 | |
47 30 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | GS 4:0 | 8 : 0 | |
48 30 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | SV 5:0 | 4 : 4 | |
49 30 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Hugo Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Aapo Hakala Kauhajoen Karhu | GS 0:4 | 0 : 8 | |
50 33 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | Timi Kurunsaari Laihian Luja | SV 0:5 | 4 : 9 | |
51 33 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Tomi Hänninen Kälviän Tarmo | Erik Silm Kälviän Tarmo | GS 0:4 | 0 : 9 | |
52 34 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Feeli Rinnekari Ylistaron Kilpa-Veljet | Jimi Witick Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 6 : 8 | |
53 39 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Akseli Perkionmäki Vähäkyrön Viesti | Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 9 | |
54 39 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Noah Spencer Laihian Luja | Leonard Palmroth Teuvan Rivakka | SV 5:0 | 2 : 0 | |
55 43 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Harri Kalervo Laihian Luja | Oiva Hyyppä Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 4 : 0 | |
56 43 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Rami Jaatinen Alavuden Urheilijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
57 31 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Eemeli Kumara Laihian Luja | Tuukka Peltokangas Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 4 : 4 | |
58 31 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Lauri Häkkilä Kuortaneen Kunto | GS 4:0 | 8 : 0 | |
59 36 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 6 | |
60 36 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Patrik Muukkonen Ilmajoen Kisailijat | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 5 : 10 | |
61 38 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Hugo Hautamäki Laihian Luja | GS 0:4 | 0 : 8 | |
62 38 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | PV 1:3 | 9 : 14 | |
63 40 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Niklas Huhtala Lapuan Virkiä | Johannes Hilli Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 8 : 0 | |
64 40 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Veeti Näppä Seinäjoen Paini-Miehet | Jedi Lönn Laihian Luja | GS 4:1 | 10 : 1 | |
65 40 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | Anssi Järvinen Lapuan Virkiä | SV 5:0 | 4 : 0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |