Kadettien SM-Vapaa Vaasa , 13/12/2014 |
Ottelulista [1]: Lista 11 |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
139 51 kg | A1-A5 Sijat 3+4 | Elli Tuomi Viialan Pyry | Emma Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:5 | 0 : 4 | |
140 56 kg | A2-A3 Sijat 3+4 | Valma Salomäki Lappajärven Veikot | Salla Keskinen Janakkalan Paini-Ilves | Lepo 0:5 | ||
Pojat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
141 42 kg | A1-A8 Sijat 3+4 | Eemeli Rautanen Viialan Pyry | Alex Suontakanen Ylä-Tikkurilan Kipinä | PV 1:3 | 4 : 12 | |
142 46 kg | A3-A7 Sijat 3+4 | Eetu Pulliainen Helsingin Haka | Ville Jaskari Helsingin Paini-Miehet | SV 0:5 | 0 : 2 | |
143 50 kg | A1-A11 Sijat 3+4 | Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu | Joona Mustonen Vantaan Sampo | PV 3:1 | 10 : 1 | |
144 54 kg | A2-A9 Sijat 3+4 | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 10 | |
145 58 kg | A1-A8 Sijat 3+4 | Anton Niskanen Turun Voimamiehet | Mike Mesiäinen Järvenpään Voimailijat | GS 0:4 | 0 : 12 | |
146 63 kg | A1-A8 Sijat 3+4 | Jesse Salmi Vaasan Voima-Veikot | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 10 : 0 | |
147 69 kg | A3-A6 Sijat 3+4 | Niko Gardemeister Kouvolan Painijat | Lauri Happonen Ylä-Tikkurilan Kipinä | PV 3:1 | 8 : 4 | |
148 76 kg | A4-A5 Sijat 3+4 | Eemeli Nisula Haukiputaan Heitto | Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu | SV 0:5 | 0 : 6 | |
149 100 kg | A1-A4 Sijat 3+4 | Eemeli Shemeikka Karkkilan Urheilijat | Nestor Helander Rauman Voimailijat | PV 1:3 | 4 : 5 | |
Tytöt | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
150 51 kg | A2-A3 Final | Lotta Hurskainen Lahden Ahkera | Annimari Aho Alavuden Urheilijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
151 56 kg | A1-A4 Final | Jenna Sihtola Helsingin Paini-Miehet | Jaana Väli-Torala Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 12 : 0 | |
Pojat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
152 42 kg | A2-A7 Final | Arttu Hakala Kauhajoen Karhu | Anssi Lampinen Koovee | GS 4:0 | 10 : 0 | |
153 46 kg | A2-A6 Final | Teemu Laurila Voikkaan Urheilu-Veikot | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | PV 3:0 | 5 : 0 | |
154 50 kg | A2-A8 Final | Leo Westerlund Helsingin Paini-Miehet | Aleksi Seppälä Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 7 : 7 | |
155 54 kg | A3-A5 Final | Jooseppi Kettunen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | GS 1:4 | 2 : 12 | |
156 58 kg | A2-A7 Final | Ilmari Putula Alavuden Urheilijat | Samu Rajakangas Vaasan Voima-Veikot | GS 0:4 | 0 : 11 | |
157 63 kg | A5-A9 Final | Miika Kaivolainen Helsingin Paini-Miehet | Roni Puustelli Loviisan Riento | GS 4:0 | 10 : 0 | |
158 69 kg | A2-A5 Final | Markus Kallio Turun Voimamiehet | Mauri Holopainen Kemin Into | GS 4:0 | 10 : 0 | |
159 76 kg | A1-A7 Final | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | Markus Sihtola Ylä-Tikkurilan Kipinä | PV 1:3 | 4 : 8 | |
160 100 kg | A2-A3 Final | Otto Ojala Porin Paini-Miehet | Juho Moisio Muuramen Yritys | PV 3:0 | 8 : 0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |