9th Helsinki Open Helsinki, 28.-30.11.2014 |
Ottelulista [4]: Mats 3-4 list 10 |
KIDS I 04-05 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
515 35 kg | A6-A7 5 | Ukko Pakkanen Porvoon Weikot | Veeti Aalto Vantaan Sampo | GS 4:1 | 18 : 7 | |
KIDS II 06-08 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
516 29 kg | A2-A6 5 | Nooa Narvanne Helsingin Paini-Miehet | Jose Jaakkola Tampereen Voimailijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
517 29 kg | B4-B5 5 | Topias Laukkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat | Alex Wallius Helsingin Paini-Miehet | SV 5:0 | 5 : 2 | |
KIDS I 04-05 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
518 32 kg | A8-A2 5 | Andris Apsitis Jelgava Milons LAT | Sampo Varpio Porvoon Weikot | Lepo 5:0 | ||
519 32 kg | B4-B5 5 | Eero Suoanttila Lappeenrannan Työväen Urheilijat | Otto Laasonen Porvoon Weikot | SV 5:0 | 5 : 2 | |
520 29 kg | A5-B2 Sijat 5+6 | Jami Flinkman Helsingin Paini-Miehet | Lotta Vettenranta Porin Painimiehet | GS 4:0 | 10 : 0 | |
521 29 kg | A2-B4 Sijat 3+4 | Juuso Porri Porin Painimiehet | Joona Hakola Järvenpään Voimailijat | PV 3:1 | 8 : 8 | |
522 29 kg | A3-B1 Sijat 1+2 | Juhan Kristjuhan Kristjan Palusalu EST | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | GS 4:0 | 11 : 0 | |
524 38 kg | A4-B3 Sijat 3+4 | Niko Heijari Loviisan Riento | Atte Puurtinen Lahden Ahkera | GS 4:0 | 12 : 0 | |
525 38 kg | A2-B2 Sijat 1+2 | Jesper Härkänen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Veeti Kajanne Ylä-Tikkurilan Kipinä | GS 4:0 | 10 : 0 | |
526 42 kg | A1-B1 Sijat 5+6 | Dins Purins CSK Ferrum LAT | Aksu Vuorensyrjä Janakkalan Paini-Ilves | SV 0:5 | 0 : 4 | |
527 42 kg | A3-B3 Sijat 3+4 | Santtu Räsänen Janakkalan Paini-Ilves | Nikolai Huttunen Helsingin Tarmo | SV 5:0 | 2 : 0 | |
528 42 kg | A2-B2 Sijat 1+2 | Leo Mäkipää Helsingin Paini-Miehet | Ralfs Lukins CSK Ferrum LAT | PV 3:1 | 3 : 2 | |
KIDS II 06-08 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
529 26 kg | A3-B3 Sijat 5+6 | Juho Nousiainen Lappeenrannan Työväen Urheilijat | Nestori Vettenranta Porin Painimiehet | SV 0:5 | 1 : 12 | |
530 26 kg | A4-B1 Sijat 3+4 | Fanni Vettenranta Porin Painimiehet | Jimi Tyni Vaasan Voima-Veikot | PV 3:1 | 6 : 2 | |
531 26 kg | A2-B5 Sijat 1+2 | Timofeijs Kalinoks Jelgavas Novada Sporta Centra LAT | Felix Lamminen Porin Painimiehet | GS 1:4 | 4 : 14 | |
532 33 kg | A2-B5 Sijat 5+6 | Luka Kajanne Ylä-Tikkurilan Kipinä | Henri Kantanen Helsingin Paini-Miehet | Lepo 5:0 | ||
533 33 kg | A1-B1 Sijat 3+4 | Toivo Aalto Helsingin Paini-Miehet | Otso Pere Helsingin Paini-Miehet | GS 4:0 | 10 : 0 | |
534 33 kg | A3-B3 Sijat 1+2 | Reuven Rabinsky Ashkelon ISR | Mike Hongisto Lohjan Voimailijat | SV 5:0 | 8 : 0 | |
535 38 kg | A3-B2 Sijat 5+6 | Toivo Haikonen Järvenpään Voimailijat | Väinö Haikonen Järvenpään Voimailijat | GS 1:4 | 4 : 15 | |
536 38 kg | A2-B1 Sijat 3+4 | Joona Junnila Helsingin Paini-Miehet | Niilo Salmelin Janakkalan Paini-Ilves | PV 3:1 | 13 : 11 | |
537 38 kg | A1-B3 Sijat 1+2 | Aarne Virta Helsingin Haka | Tuukka Kristen Porvoon Weikot | SV 0:5 | 2 : 7 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |