KLL:n mestaruuskilpailut, kr Kajaani, 17.-18.5.2014 |
Ottelulista [1]: Lista 26 |
Tytöt 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
501 28 kg | A2-B2 Sijat 1+2 | Olga Ahokangas Kokkola | Viivi Raudasoja Rovaniemi | SV 5:0 | 12 : 3 | |
502 34 kg | A1-B3 Sijat 1+2 | Mira Rasinkangas Muhos | Aliisa Tuomi Akaa | GS 4:0 | 8 : 0 | |
503 40 kg | A2-B3 Sijat 1+2 | Varpu Saari Ylivieska | Oona Partanen Kajaani | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Tytöt 20v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
504 55 kg | A3-B3 Sijat 1+2 | Janika Vakkila Kuortane | Serafia Mannila Seinäjoki | SV 5:0 | 9 : 1 | |
Pojat 13v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
505 28 kg | A7-B10 Sijat 1+2 | Veeti Tuuri Seinäjoki | Sampo Varpio Porvoo | GS 0:4 | 0 : 8 | |
506 30 kg | A8-B11 Sijat 1+2 | Akseli Erkkola Sipoo | Jesse Tyni Vaasa | GS 4:1 | 13 : 4 | |
507 32 kg | A12-B9 Sijat 1+2 | Akseli Orava Kaarina | Juho Takamaa Ilmajoki | GS 0:4 | 0 : 8 | |
508 35 kg | A8-B1 Sijat 1+2 | Nestori Mannila Seinäjoki | Tino Ojala Helsinki | SV 0:5 | 0 : 4 | |
509 38 kg | A13-B3 Sijat 1+2 | Jonni Sarkkinen Jyväskylä | Miko Elkala Lahti | SV 0:5 | 9 : 2 | |
510 42 kg | A7-B6 Sijat 1+2 | Joona Mustonen Nurmijärvi | Riki Leskinen Järvenpää | SV 5:0 | 4 : 0 | |
511 47 kg | A6-B4 Sijat 1+2 | Riku Suhonen Laukaa | Jimi Ahola Mustasaari | SV 0:5 | 12 : 14 | |
512 59 kg | A1-B2 Sijat 1+2 | Akseli Salin Helsinki | Patrick Österlund Porvoo | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat 16v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
513 42 kg | A1-B1 Sijat 1+2 | Jussi Autio Seinäjoki | Henri Halonen Tornio | SV 5:0 | 2 : 0 | |
514 46 kg | A3-B7 Sijat 1+2 | Teemu Laurila Kouvola | Aleksi Seppälä Laihia | SV 0:5 | 0 : 6 | |
515 50 kg | A4-B3 Sijat 1+2 | Joni Komppa Seinäjoki | Santeri Korpela Ilmajoki | PV 3:1 | 9 : 2 | |
516 54 kg | A4-B4 Sijat 1+2 | Mika Tarkkanen Laihia | Sami Arrasvuori Tampere | PV 0:3 | 0 : 7 | |
517 58 kg | A1-B2 Sijat 1+2 | Arthur Chamba Kotka | Valtteri Loppi Kurikka | GS 4:0 | 8 : 0 | |
518 63 kg | A5-B2 Sijat 1+2 | Milad Gardniya Kajaani | Akseli Yli-Hannuksela Ilmajoki | SV 0:5 | 0 : 10 | |
519 69 kg | A6-B2 Sijat 1+2 | Elias Tyystälä Kemi | Niko Gardemeister Kouvola | GS 4:1 | 11 : 3 | |
520 76 kg | A1-B1 Sijat 1+2 | Arvi Savolainen Lahti | Ville Salo Tampere | GS 4:1 | 9 : 1 | |
Pojat 20v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
521 60 kg | A3-B3 Sijat 1+2 | Miika Lähdesmäki Ilmajoki | Leevi Ukkola Oulu | GS 1:4 | 1 : 9 | |
522 66 kg | A4-B3 Sijat 1+2 | Matias Lipasti Ilmajoki | Santtu Pekkala Sodankylä | PV 3:1 | 7 : 2 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |