Myhi-turnaus Ilmajoki, 22.2.2014 |
Ottelulista [5]: Lista 17 |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
344 33 kg | A3-A2 3 | Arttu Suhonen Haukiputaan Heitto | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 2 : 0 | |
345 33 kg | A1-A4 3 | Aleksi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | Jesper Björkemo Sundsvalls AIK (SWE) | SV 0:5 | 2 : 8 | |
346 33 kg | B2-B3 3 | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
347 22 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Ukko Tarkkio Porin Paini-Miehet | Amil Kelmendi Vaasan Toverit | SV 5:0 | 2 : 0 | |
348 22 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Lassi Tuovinen Vaasan Voima-Veikot | Aatu karjalainen Perhon Kiri | SV 0:5 | 0 : 10 | |
349 22 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Jesse Suojanen Nurmon Jymy | Lassi Hakala-Rahko Peräseinäjoen Toive | SV 5:0 | 8 : 2 | |
350 35 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Jimi Witick Kälviän Tarmo | Helmeri Hintsa Seinäjoen Paini-Miehet | SV 5:0 | 4 : 0 | |
351 40 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Oiva Hyyppä Kälviän Tarmo | GS 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
352 38 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Asser Salonen Mäntän Valo | Ilari Kurunsaari Seinäjoen Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
353 38 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Niko Säynäjäaho Haukiputaan Heitto | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 11 : 4 | |
354 38 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Johannes Hilli Ilmajoen Kisailijat | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | SV 0:5 | 2 : 8 | |
355 42 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Niko Ala-Luhtala Laihian Luja | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | PV 3:1 | 6 : 4 | |
356 42 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Sameli Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | Luka Hietala Nurmon Jymy | GS 0:4 | 0 : 8 | |
357 48 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Esador Salonen Mäntän Valo | Kiertävä Lepovuoro Parittajan moka sorry | Lepo 5:0 | ||
358 48 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Veeti Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | Elmeri Kinnari Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
359 48 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Akseli Lyyski Laihian Luja | Rikhard Åhlen Brännans IF (SWE) | GS 0:4 | 0 : 8 | |
360 55 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Santeri Sulisalo Lapin Veikot | Leevi Louhula Perhon Kiri | SV 0:5 | 8 : 10 | |
361 55 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Christopher Mayer Muhoksen Voitto | Oliver Pietilä Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 10 : 0 | |
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
362 24 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo | Heini Lampinen KOOVEE Tampere | SV 5:0 | 8 : 0 | |
363 24 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Milja Ojala Kälviän Tarmo | Olga Ahokangas Kälviän Tarmo | GS 0:4 | 0 : 8 | |
364 64 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Emma Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | Jaana Väli-Torala Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 9 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |