Myhi-turnaus Ilmajoki, 22.2.2014 |
Ottelulista [7]: Lista 15 |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
306 30 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Akseli Erkkola Helsingin Paini-Miehet | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | GS 1:4 | 4 : 12 | |
307 30 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Nino Oksanen Turun Voimamiehet | GS 4:0 | 8 : 0 | |
308 30 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Veli-Matti Aikio Lapin Veikot | Eemeli Mikkola Porin Paini-Miehet | SV 0:5 | 0 : 8 | |
309 42 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Wiljami Kartiala Tampereen Voimailijat | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | GS 4:0 | 8 : 0 | |
310 42 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu | Tomi Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | GS 4:1 | 11 : 2 | |
311 42 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Jonas Møller BK Thor (DEN) | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
312 63 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Artjom Shapovalov KOOVEE Tampere | Niko Nevanperä Ilmajoen Kisailijat | PV 3:0 | 4 : 0 | |
313 63 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Riku Sten Vaasan Voima-Veikot | Joonas Törmälehto Haukiputaan Heitto | GS 4:0 | 8 : 0 | |
314 63 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Jere Korpela KOOVEE Tampere | SV 0:5 | 1 : 4 | |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
315 22 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Ukko Tarkkio Porin Paini-Miehet | Lassi Hakala-Rahko Peräseinäjoen Toive | SV 5:0 | 4 : 0 | |
316 22 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Lassi Tuovinen Vaasan Voima-Veikot | Jesse Suojanen Nurmon Jymy | GS 4:0 | 8 : 0 | |
317 22 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Aatu karjalainen Perhon Kiri | Amil Kelmendi Vaasan Toverit | SV 5:0 | 4 : 0 | |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
318 38 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Asser Salonen Mäntän Valo | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
319 38 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Niko Säynäjäaho Haukiputaan Heitto | Johannes Hilli Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 6 : 1 | |
320 38 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Ilari Kurunsaari Seinäjoen Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
321 42 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Sameli Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | Tiitus Mäkelä Perhon Kiri | SV 0:5 | 0 : 4 | |
322 42 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | Luka Hietala Nurmon Jymy | GS 0:4 | 0 : 8 | |
323 48 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Esador Salonen Mäntän Valo | Rikhard Åhlen Brännans IF (SWE) | SV 0:5 | 0 : 4 | |
324 48 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Veeti Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | Akseli Lyyski Laihian Luja | SV 5:0 | 4 : 0 | |
325 48 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Elmeri Kinnari Ilmajoen Kisailijat | Kiertävä Lepovuoro Parittajan moka sorry | Lepo 5:0 | ||
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
326 24 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Milja Ojala Kälviän Tarmo | Fanni Vettenranta Porin Paini-Miehet | SV 0:5 | 0 : 4 | |
327 24 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Heini Lampinen KOOVEE Tampere | Olga Ahokangas Kälviän Tarmo | GS 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |