Myhi-turnaus Ilmajoki, 22.2.2014 |
Ottelulista [18]: Lista 4 |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
70 38 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Asser Salonen Mäntän Valo | Niko Säynäjäaho Haukiputaan Heitto | SV 0:5 | 8 : 10 | |
71 38 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Johannes Hilli Ilmajoen Kisailijat | GS 4:1 | 10 : 2 | |
72 38 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | Ilari Kurunsaari Seinäjoen Paini-Miehet | SV 0:5 | 4 : 5 | |
73 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Tiitus Mäkelä Perhon Kiri | Niko Ala-Luhtala Laihian Luja | SV 5:0 | 4 : 0 | |
74 42 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Sameli Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | PV 1:3 | 6 : 12 | |
75 48 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Esador Salonen Mäntän Valo | Veeti Vähämaa Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 10 : 12 | |
76 48 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Elmeri Kinnari Ilmajoen Kisailijat | Akseli Lyyski Laihian Luja | SV 0:5 | 0 : 4 | |
77 48 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Rikhard Åhlen Brännans IF (SWE) | Kiertävä Lepovuoro Parittajan moka sorry | Lepo 5:0 | ||
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
78 24 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Fanni Vettenranta Porin Paini-Miehet | Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo | GS 0:4 | 0 : 10 | |
79 24 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Milja Ojala Kälviän Tarmo | Heini Lampinen KOOVEE Tampere | GS 0:4 | 0 : 8 | |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
80 30 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Akseli Erkkola Helsingin Paini-Miehet | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | GS 4:0 | 8 : 0 | |
81 30 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Veli-Matti Aikio Lapin Veikot | Nino Oksanen Turun Voimamiehet | GS 1:4 | 4 : 14 | |
82 30 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | Eemeli Mikkola Porin Paini-Miehet | SV 5:0 | 4 : 4 | |
83 42 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Wiljami Kartiala Tampereen Voimailijat | Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu | GS 0:4 | 0 : 8 | |
84 42 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Jonas Møller BK Thor (DEN) | Tomi Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 5:0 | 2 : 0 | |
85 42 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | SV 0:5 | 0 : 4 | |
86 63 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Artjom Shapovalov KOOVEE Tampere | Riku Sten Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 3 : 2 | |
87 63 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Joonas Törmälehto Haukiputaan Heitto | GS 0:4 | 0 : 11 | |
88 63 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Niko Nevanperä Ilmajoen Kisailijat | Jere Korpela KOOVEE Tampere | PV 3:1 | 3 : 2 | |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
89 24 kg | A5-A1 2 | Aleksi Hämäläinen Perhon Kiri | Aaro Ojala Lapuan Virkiä | SV 0:5 | 4 : 4 | |
90 24 kg | A2-A3 2 | Akil Kelmendi Vaasan Toverit | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | SV 5:0 | 7 : 4 | |
91 24 kg | B5-B1 2 | Nestori Vettenranta Porin Paini-Miehet | Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | SV 5:0 | 4 : 0 | |
92 24 kg | B2-B3 2 | Tuomas Pentinmäki Alavuden Urheilijat | Esteban Kaya Vaasan Toverit | GS 4:0 | 8 : 0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |