Myhi-turnaus Ilmajoki, 22.2.2014 |
Ottelulista [19]: Lista 3 |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
46 58 kg | A1-A2 1 | Jere Pasanen Äänekosken Huima | Jarmo Leskelä Lapin Lukko | SV 0:5 | 7 : 9 | |
47 58 kg | A3-A4 1 | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet | SV 0:5 | 4 : 4 | |
48 58 kg | B1-B2 1 | Jaakko Eskonen KOOVEE Tampere | Samu Rajakangas Vaasan Voima-Veikot | LUOV 0:5 | 0 : 4 | |
49 58 kg | B3-B4 1 | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | August Ottesen BK Thor (DEN) | GS 1:4 | 4 : 13 | |
50 69 kg | A1-A2 1 | Elias Tyystälä Kemin Into | Roni Väliheikki Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 8 : 0 | |
51 69 kg | A3-A4 1 | Markus Kallio Turun Voimamiehet | Aaro Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 8 : 0 | |
52 69 kg | A5-A6 1 | Joni Pahikainen Haukiputaan Heitto | Riku Pasanen Äänekosken Huima | GS 0:4 | 0 : 8 | |
53 69 kg | B1-B2 1 | Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat | Sasu Puska Nurmon Jymy | PV 3:0 | 4 : 0 | |
54 69 kg | B3-B4 1 | Markus Sihtola Ylä-Tikkurilan Kipinä | Mauri Holopainen Kemin Into | GS 4:0 | 8 : 0 | |
Juniorit 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
55 66 kg | A1-A2 1 | Sakke Purolainen KOOVEE Tampere | Arttu Kalliolevo Porin Paini-Miehet | PV 3:1 | 3 : 2 | |
56 66 kg | A3-A4 1 | Santtu Pekkala Lapin Veikot | Miikka Majasaari Vähäkyrön Viesti | SV 0:5 | 0 : 4 | |
57 66 kg | B1-B2 1 | Lauri Mähönen Lapin Veikot | Miska Suhonen Vaajakosken Kuohu | GS 4:0 | 9 : 0 | |
58 66 kg | B3-B4 1 | Juuso Latvala Ilmajoen Kisailijat | Madis Naarits BK Thor (DEN) | SV 0:5 | 0 : 7 | |
59 74 kg | A1-A2 1 | Tero Halmesmäki Hyvinkään Painiklubi | Niko Erkkola Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 3 : 7 | |
60 74 kg | A3-A4 1 | Frederik Lehman BK Thor (DEN) | Roni Purolainen KOOVEE Tampere | GS 1:4 | 1 : 10 | |
61 74 kg | B1-B2 1 | Vili Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Matias Tyystälä Kemin Into | GS 4:0 | 9 : 0 | |
62 74 kg | B3-B4 1 | Rasmus Peltola Vaajakosken Kuohu | Julius Tärnklev Umeå Brottning (SWE) | GS 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
63 22 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Ukko Tarkkio Porin Paini-Miehet | Lassi Tuovinen Vaasan Voima-Veikot | GS 1:4 | 3 : 14 | |
64 22 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Aatu karjalainen Perhon Kiri | Jesse Suojanen Nurmon Jymy | GS 4:0 | 8 : 0 | |
65 22 kg | N5-N6 N 1. Kierros | Lassi Hakala-Rahko Peräseinäjoen Toive | Amil Kelmendi Vaasan Toverit | SV 0:5 | 2 : 4 | |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
66 28 kg | A1-A2 1 | Aku Ahokangas Kälviän Tarmo | Joona Pietilä Haukiputaan Heitto | GS 0:4 | 0 : 8 | |
67 28 kg | A3-A4 1 | Riku Erkkola Ilmajoen Kisailijat | Vallu Mäntymäki Vaasan Voima-Veikot | GS 4:0 | 9 : 0 | |
68 28 kg | B1-B2 1 | Joona Kohtamäki Vaasan Toverit | Arttu Raitila Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
69 28 kg | B3-B4 1 | Hugo Lehtimäki Lappajärven Veikot | Arseij Smirnov Mäntän Valo | SV 0:5 | 2 : 4 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |