KLL:n mestaruuskilpailut, vapaapaini Mäntsälä, 19.-20.10.2013 |
FOLLOWING BOUTH [22]: Lista 3 |
BOUT NO | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
50 35 kg | A1-A3 2 | Erkki Sohlman Laukaa | Roope Julkunen Tuusula | VT 5:0 | 5 : 0 | |
51 35 kg | A2-A4 2 | Lauri Leinonen Helsinki | Vili Heikkilä Iitti | VP 1:3 | 5 : 9 | |
52 35 kg | A5-A7 2 | Mansur Dzukharov Helsinki | Ville Saari Kuortane | GS 4:0 | 7 : 0 | |
53 35 kg | A6-A8 2 | Said Tasuhanov Helsinki | Oscar Jakobsson Vaasa | GS 4:0 | 7 : 0 | |
54 35 kg | A9-A11 2 | Atte Soudunsaari Mäntsälä | Santtu Räsänen Riihimäki | VT 0:5 | 0 : 3 | |
55 35 kg | A10-A12 2 | Joonas Perkka Ilmajoki | Jesse Mäenpää Mänttä-Vilppula | VP 3:1 | 4 : 3 | |
56 35 kg | A13-A15 2 | Veeti Näppä Seinäjoki | Miko Elkala Lahti | GS 0:4 | 0 : 7 | |
57 35 kg | A14-A16 2 | Arttu Hakala Teuva | Joona Hakala Tuusula | GS 4:0 | 8 : 0 | |
58 35 kg | B15-B1 2 | Anssi Lampinen Ylöjärvi | Nestori Mannila Seinäjoki | GS 4:0 | 7 : 0 | |
59 35 kg | B2-B3 2 | Valtteri Keskinen Janakkala | Joonas Silván Taipalsaari | GS 0:4 | 0 : 8 | |
60 35 kg | B4-B5 2 | Fabian Väyrynen Vantaa | Axel Aurola Espoo | VT 5:0 | 8 : 0 | |
61 35 kg | B6-B7 2 | Lauri Salonen Lahti | Oskari Rintamäki Vaasa | VT 0:5 | 0 : 9 | |
62 35 kg | B8-B9 2 | Voitto Kärkkäinen Ii | Väinö Kärkkäinen Kouvola | VT 5:0 | 9 : 7 | |
63 35 kg | B10-B11 2 | Akseli Partanen Vantaa | Samuel Iäs Joensuu | GS 4:0 | 6 : 0 | |
64 35 kg | B12-B13 2 | Juho Lamberg Jyväskylä | Roope Saari Kuortane | GS 4:0 | 6 : 0 | |
65 28 kg | A1-A3 2 | Vikke Tarkki Pori | Rasmus Heikura Liminka | GS 4:1 | 9 : 2 | |
66 28 kg | A2-A4 2 | Denali Antinsalo Riihimäki | Akseli Erkkola Sipoo | VT 0:5 | 0 : 7 | |
67 28 kg | A5-A7 2 | Teo Laitila Vantaa | Eemeli Mikkola Ulvila | VT 5:0 | 7 : 0 | |
68 28 kg | A6-A9 2 | Leevi Joutsenlahti Pori | Nino Oksanen Raisio | VT 5:0 | 4 : 0 | |
69 28 kg | A8-A10 2 | Eetu Lamberg Jyväskylä | Veeti Tuuri Seinäjoki | VT 0:5 | 0 : 5 | |
70 28 kg | B1-B3 2 | Joonas Koivisto Turku | Antti Kangasniemi Järvenpää | VT 5:0 | 6 : 3 | |
71 28 kg | B2-B4 2 | Jimi Väätäinen Nivala | Antti Salminen Kouvola | GS 4:0 | 7 : 0 | |
72 28 kg | B5-B7 2 | Aleksi Kononen Pori | Jami Flinkman Helsinki | GS 0:4 | 0 : 7 | |
73 28 kg | B6-B9 2 | Joona Hakola Mäntsälä | Kasimir Väyrynen Vantaa | GS 0:4 | 0 : 10 | |
74 28 kg | B8-B10 2 | Nestori Hirvonen Lapinjärvi | Kaapo Pietarinen Liperi | GS 4:0 | 8 : 0 | |
75 42 kg | A9-A1 2 | Hermanni Grönroos Lauritsala | Niklas Moilanen Tornio | VT 0:5 | 0 : 6 | |
76 42 kg | A2-A3 2 | Riku Suhonen Laukaa | Olli Heinonen Kotka | VT 5:0 | 3 : 0 | |
77 42 kg | A4-A5 2 | Jussi Autio Seinäjoki | Tuomo Korhonen Janakkala | VT 5:0 | 6 : 0 | |
78 42 kg | A6-A7 2 | Wiljami Kartila Tampere | Erik Leikkari Seinäjoki | VP 1:3 | 6 : 6 | |
79 42 kg | B9-B1 2 | Oscar Leppänen Helsinki | Tomi Loukola Seinäjoki | VT 0:5 | 0 : 6 | |
80 42 kg | B2-B3 2 | Jimi Ahola Mustasaari | Sauli Heijari Kotka | GS 4:0 | 9 : 0 | |
81 42 kg | B4-B5 2 | Jere Hongisto Lohja | Werneri Pudas Alavieska | GS 0:4 | 0 : 7 | |
82 42 kg | B6-B7 2 | Verne Reikko Helsinki | Topias Saari Heinola | GS 0:4 | 0 : 8 |
FI=Forfeit Injury, DQ=Disqualification, VP=Decision by points, VT=Victory by fall, TP=Überlegener Punktsieg |