12. Rank Sasu Takko Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
|
21. Rank Matias Lentämäki Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A14-A15 Qual. | Matias Lentämäki Ylä-Tikkurilan Kipinä | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | 0:6 TP blue 0:7 TP blue | |
|
11. Rank Lauri Korkee Pojat 17 v., 46 kg (16 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A11-A12 1/8 final | Lauri Korkee Ylä-Tikkurilan Kipinä | Rasmus Ruismäki Helsingin Paini-Miehet | 0:3 VT blue | |
|
12. Rank Arsi Martikainen Pojat 17 v., 46 kg (16 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A3-A4 1/8 final | Arsi Martikainen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Daniel Laitinen Tampereen Voimailijat | 0:4 VT blue | |
|
2. Rank Jooseppi Kettunen Pojat 17 v., 50 kg (13 Participants) |
|
8. Rank Daniel Poliakov Pojat 17 v., 54 kg (13 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A10-A11 Qual. | Daniel Poliakov Ylä-Tikkurilan Kipinä | Toni Ojala Järvenpään Voimailijat | 0:6 VP blue 3:4 VP blue | |
|
5. Rank Casper Väliahdet Pojat 17 v., 58 kg (21 Participants) |
|
12. Rank Markus Sihtola Pojat 17 v., 58 kg (21 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A11-A12 1/8 final | Markus Sihtola Ylä-Tikkurilan Kipinä | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:2 VP blue 1:0 VP red 0:2 VP blue | |
|
13. Rank Joona Koskinen Pojat 17 v., 58 kg (21 Participants) |
|
5. Rank Lauri Happonen Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
|
8. Rank Verneri Korkee Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
|
16. Rank Riku Martikainen Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A5-A6 1/8 final | Riku Martikainen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Artturi Miilumäki Seinäjoen Paini-Miehet | 0:6 TP blue 0:4 VP blue | |
|
2. Rank Ville Halonen Pojat 17 v., 69 kg (16 Participants) |
|
15. Rank Esa Järvinen Pojat 17 v., 69 kg (16 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A5-A6 1/8 final | Emil Pärkkä Vaasan Voima-Veikot | Esa Järvinen Ylä-Tikkurilan Kipinä | 6:0 TP red 7:0 TP red | |
|
1. Rank Veeti Väliahdet Pojat 17 v., 76 kg (2 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | N1-N2 N. 1st round | Toni Metsomäki Ilmajoen Kisailijat | Veeti Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:1 VP blue 0:2 VP blue | |
|
3. Rank Elmo Koskinen Pojat 17 v., 85 kg (4 Participants) |
|