2. Rank Aleksi Seppälä Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
|
9. Rank Vilho Yli-Hannuksela Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
|
11. Rank Santeri Korpela Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A16-A17 Qual. | Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat | Erik Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | 2:0 VP red 7:2 VT red | | | A15-A16 1/8 final | Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet | Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat | 7:0 VT red | |
|
14. Rank Rikhard Tikka Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A9-A10 1/8 final | Rikhard Tikka Ilmajoen Kisailijat | Vilho Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat | 0:3 VP blue 5:3 VT blue | |
|
18. Rank Valtteri Moilanen Pojat 17 v., 42 kg (21 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A7-A8 1/8 final | Valtteri Moilanen Ilmajoen Kisailijat | Sasu Takko Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:2 VT blue | |
|
14. Rank Mika Tarkkanen Pojat 17 v., 46 kg (16 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A15-A16 1/8 final | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | Eetu Saukkosaari Ylistaron Kilpa-Veljet | 0:1 VP blue 0:3 VP blue | |
|
3. Rank Akseli Yli-Hannuksela Pojat 17 v., 50 kg (13 Participants) |
|
5. Rank Niko Nevanperä Pojat 17 v., 50 kg (13 Participants) |
|
12. Rank Valtteri Loppi Pojat 17 v., 50 kg (13 Participants) |
|
9. Rank Miika Lähdesmäki Pojat 17 v., 54 kg (13 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A4-A5 Qual. | Niko Gardemeister Kouvolan Painijat | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | 3:0 VP red 8:3 VP red | |
|
5. Rank Konsta Mäenpää Pojat 17 v., 58 kg (21 Participants) |
|
8. Rank Antti Väli-Torala Pojat 17 v., 58 kg (21 Participants) |
|
1. Rank Matias Lipasti Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
|
3. Rank Ossi Raudaskoski Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
|
11. Rank Roni Väli-Heikki Pojat 17 v., 63 kg (17 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A1-A2 1/8 final | Henri Alasaari Kauhajoen Karhu | Roni Väli-Heikki Ilmajoen Kisailijat | 2:0 VP red 3:1 VP red | |
|
10. Rank Niko Erkkola Pojat 17 v., 69 kg (16 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | A7-A8 1/8 final | Niko Erkkola Ilmajoen Kisailijat | Roni Purolainen KOOVEE Tampere | 2:0 VP red 0:4 VP blue 0:3 VP blue | |
|
2. Rank Toni Metsomäki Pojat 17 v., 76 kg (2 Participants) |
| Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V | | N1-N2 N. 1st round | Toni Metsomäki Ilmajoen Kisailijat | Veeti Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:1 VP blue 0:2 VP blue | |
|