Kadettien SM-painit kr.room Ilmajoki, 12.-13.4.2013 |
Result |
Result list | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 76 | 85 | 100 | Club-Results |
Single results | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 kg | 63 | 69 | 76 | 85 | 100 | |
Tournament-List (PDF) | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 76 | 85 | 100 |
Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Result | V |
A12-A13 Qual. | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | Artjom Shapovalov Perhon Kiri | 7:0 TP red 6:0 TP red | |
A14-A15 Qual. | Milad Gardinya Kajaanin Juntta | Markus Kallio Turun Voimamiehet | 0:1 VP blue 0:1 VP blue | |
A16-A17 Qual. | Antti Väli-Torala Ilmajoen Kisailijat | Tomi Heikkilä Kouvolan Painijat | 2:0 VP red 2:3 VP blue 4:0 VT red | |
A18-A19 Qual. | Jimi Haapaniemi Vaasan Toverit | Markus Ahtiainen Peräseinäjoen Toive | 1:0 VP red 3:2 VP red | |
A20-A21 Qual. | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | Antti Ketola Lapuan Virkiä | 7:0 TP red 7:0 VT red | |
A1-A2 1/8 final | Tommi Räsänen Oulun Pyrintö | Verneri Friman Kotkan Painimiehet | 0:3 VP blue 6:1 VT red | |
A3-A4 1/8 final | Veikko Röyskö Helsingin Tarmo | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | 0:6 TP blue 0:7 TP blue | |
A5-A6 1/8 final | Harri Nousiainen Kauhajoen Karhu | Joona Koskinen Ylä-Tikkurilan Kipinä | 2:1 VP red 7:0 TP red | |
A7-A8 1/8 final | Toni-Pekka Järvinen Varkauden Tarmo | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | 0:1 VP blue 0:1 VP blue | |
A9-A10 1/8 final | Vili Manninen Järvenpään Voimailijat | Jarkko Iltanen Viialan Pyry | 6:0 TP red 7:0 TP red | |
A11-A12 1/8 final | Markus Sihtola Ylä-Tikkurilan Kipinä | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:2 VP blue 1:0 VP red 0:2 VP blue | |
A15-A16 1/8 final | Markus Kallio Turun Voimamiehet | Antti Väli-Torala Ilmajoen Kisailijat | 1:0 VP red 1:0 VP red | |
A18-A20 1/8 final | Jimi Haapaniemi Vaasan Toverit | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | 0:5 TP blue 0:4 VP blue | |
A1-A4 1/4 final | Tommi Räsänen Oulun Pyrintö | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | 0:3 VP blue 0:4 VP blue | |
A5-A8 1/4 final | Harri Nousiainen Kauhajoen Karhu | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | 4:1 VP red 3:0 VP red | |
A9-A12 1/4 final | Vili Manninen Järvenpään Voimailijat | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 9:0 VT red | |
A15-A20 1/4 final | Markus Kallio Turun Voimamiehet | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | 0:6 TP blue 0:4 VP blue | |
A4-A5 1/2 Fin. | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | Harri Nousiainen Kauhajoen Karhu | 0:1 VP blue 0:3 VT blue | |
A9-A20 1/2 Fin. | Vili Manninen Järvenpään Voimailijat | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | 3:0 VP red 1:0 VP red | |
A6-A8 REPECHAGE | Joona Koskinen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | 0:1 VP blue 0:5 VP blue | |
A10-A12 REPECHAGE | Jarkko Iltanen Viialan Pyry | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | 0:3 VP blue 0:5 VP blue | |
A8-A4 REPECHAGE | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | 0:1 VP blue 0:1 VP blue | |
A12-A20 REPECHAGE | Casper Väliahdet Ylä-Tikkurilan Kipinä | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | 0:3 VP blue 0:3 VP blue | |
A4-A20 Petite finale | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet | 0:1 VP blue 0:4 VP blue | |
A5-A9 Final | Harri Nousiainen Kauhajoen Karhu | Vili Manninen Järvenpään Voimailijat | 0:3 VP blue 1:0 VP red 1:2 VP blue |