48. Georg Hackenschmidti MÄV Tartu, 3.06.2017 |
Matchliste [14]: Matt A leht 1 |
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
1 25 kg | N1-N2 N. 1st round | Henri Pihlapuu Võru Kalev | Rasmus Kuik MK Juhan | GS 0:4 | 0 : 8 | |
2 25 kg | N3-N4 N. 1st round | Adrian Gordeev Korrus3 | Mihkel Mattias Jakoby EMÜ SK | GS 4:0 | 8 : 0 | |
3 27 kg | A2-A3 Qual. | Mardo Ärmus Korrus3 | Aleksei Barone Pihkva | GS 1:4 | 5 : 16 | |
4 27 kg | A4-A5 Qual. | Karl-Kaspar Hajetski Valga SK | Nikita Kozlova SK Peipsiäärsed | VT 0:5 | 0 : 4 | |
5 27 kg | A6-A7 Qual. | Kirills Mazajeres Daugmale | Sander Kriel V.-Maarja RSK | VT 5:0 | 4 : 2 | |
6 29 kg | A2-A3 Qual. | Nikita Bulovs Kundzina | Venno Põrk Valga SK | VT 5:0 | 8 : 1 | |
7 29 kg | A4-A5 Qual. | Kirils Smirnovs Daugmale | Jaroslav Borisenko Pihkva | VT 5:0 | 3 : 0 | |
8 29 kg | A6-A7 Qual. | Vladislav Dovzhyk Korrus3 | Virgo Raja V.-Maarja RSK | GS 0:4 | 0 : 8 | |
9 32 kg | A1-A2 1/4 final | Markus Kallas Valga SK | Gleb Dudenko Daugmale | VT 0:5 | 0 : 4 | |
10 32 kg | A3-A4 1/4 final | Dmitrijs Melkonols Auselkis | Andrei Barone Pihkva | VT 0:5 | 0 : 4 | |
11 32 kg | A5-A6 1/4 final | Rayan Arnek Korrus3 | Artjom Kozlov SK Peipsiäärsed | VT 5:0 | 8 : 0 | |
12 32 kg | A7-A8 1/4 final | Ruslan Naimov Pihkva | Virgo Vähk SK Tapa | VT 0:5 | 0 : 2 | |
13 35 kg | A2-A3 Qual. | Magnus Rohejärv Tartu Valla SK | Patrick Nool Korrus3 | GS 0:4 | 0 : 8 | |
14 35 kg | A4-A5 Qual. | Sander Tammi Valga SK | Karlis Ander All Tartu K Englas | VT 0:5 | 0 : 2 | |
15 35 kg | A6-A7 Qual. | Ivan Smirnov Daugmale | Jaan Armi Tartu Valla SK | VT 5:0 | 4 : 0 | |
Täiskasvanud | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
16 75 kg | N1-N2 N. 1st round | Silver Tõgen EMÜ SK | Tanel Põrk Valga SK | GS 4:0 | 8 : 0 | |
17 75 kg | N3-N4 N. 1st round | Magomed Saipudinov Pihkva | Jegor Jakovlev SK Tapa | GS 4:0 | 8 : 0 | |
18 98 kg | N1-N2 N. 1st round | Uku Laik Valga SK | Urmis Veimann MK Juhan | GS 0:4 | 0 : 8 | |
Naistemaadlus 2002-> | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
19 40 kg | N1-N2 N. 1st round | Elisabeth Tikerpalu Korrus3 | Melania Filippova SK Peipsiäärsed | GS 4:0 | 10 : 0 | |
Naistemaadlus | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
20 48 kg | N1-N2 N. 1st round | Maarja Plaser Korrus3 | Jonete Visnapuu V.-Maarja RSK | VT 5:0 | 4 : 0 | |
21 53 kg | N1-N2 N. 1st round | Violeta Poniomarjova Daugmale | Nele Truber Korrus3 | GS 4:0 | 10 : 0 |
FI=Forfeit Injury, DQ=Disqualification, VP=Decision by points, VT=Victory by fall, TP=Victory by superiority |