Lähte Jõuluturniir Lähte, 17.12.2016 |
Result list complete Noored - Greco roman style (79 Participants) |
Result list | 25 | 27 | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | |
Single results | 25 | 27 | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | |
Competition sheet (PDF) | 25 | 27 | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 |
25 kg | Noored | 10 Participants |
1. | Rasmus Kuik | MK Juhan |
2. | Mihkel Mattias Jakoby | EMÜ SK |
3. | Sander Kriel | V.-Maarja |
3. | Nikita Kozlov | Peipsiäärsed |
5. | Henri Pihlapuu | Võru SK |
5. | Tormi Kurel | EMÜ SK |
7. | Robert Nõlvak | Tartu Valla SK |
7. | Karl Ilves | Ramm |
9. | Mattias Lehtla | Võru SK |
10. | Ats Viira | Ramm |
27 kg | Noored | 5 Participants |
1. | Virgo Raja | V.-Maarja |
2. | Kevin Hilpus | MK Jaan |
3. | Dion Papadatos | MK Aberg |
4. | Tõnn Mihhailov | Tartu Valla SK |
5. | Jakob Maaten | EMÜ SK |
29 kg | Noored | 3 Participants |
1. | Daniel Jeremejev | Tartu K Englas |
2. | Artjom Kozlov | Peipsiäärsed |
3. | Tormi Lill | Tartu Valla SK |
32 kg | Noored | 9 Participants |
1. | Maksim Milus | Liepaja |
2. | Karlis Ander All | Tartu K Englas |
3. | Aleksander Grits | Ramm |
3. | Virgo Vähk | SK Tapa |
5. | Magnus Rohejärv | Tartu Valla SK |
5. | Madis Armi | Tartu Valla SK |
8. | Sander Tammi | Valga |
8. | Tormi Tuul | MK Jaan |
9. | Jaan Armi | Tartu Valla SK |
35 kg | Noored | 5 Participants |
1. | Max Hristjuk | Tartu K Englas |
2. | Davis Dvinis | Liepaja |
3. | Joel Visnapuu | V.-Maarja |
4. | Renat Liske | Valga |
5. | Reno-Rene Padar | MK Jaan |
38 kg | Noored | 6 Participants |
1. | Nestori Hirvonen | Porvoon Weikot |
2. | Georg Lumila | MK Aberg |
3. | Tauri Lill | Tartu Valla SK |
3. | Oliver Sällström | Porvoon Weikot |
5. | Jaspar Vaher | SK Kadrina |
5. | Denis Grisjuk | Võru SK |
42 kg | Noored | 4 Participants |
1. | Hans Johanne Kallis | Ramm |
2. | Dmitri Pobjarzin | SK Kadrina |
3. | Marcus Luik | Võru SK |
4. | Robert Mhitarjan | MK Aberg |
46 kg | Noored | 7 Participants |
1. | Ukko Pakkanen | Porvoon Weikot |
2. | Otto Sällström | Porvoon Weikot |
3. | Ain-Alar Pundonen | Valga |
3. | Joosep Pärnalaas | MK Jaan |
5. | Kenert Ander Õun | EMÜ SK |
5. | Marcus-Evert Uhtjärv | Valga SK |
7. | Kristjan Kaldmaa | Ramm |
50 kg | Noored | 3 Participants |
1. | Ander Järv | Ramm |
2. | Tom Aunapuu | SK Tapa |
3. | Robi Rebase | MK Koosa |
54 kg | Noored | 7 Participants |
1. | Juho Lamberg | Vaajakosken Kuohu |
2. | Olavi Laisarv | SK Tapa |
3. | Remo Ojaste | V.-Maarja |
3. | Kristjan Vodolaztsenko | MK Juhan |
5. | Mattias Säärits | Ramm |
5. | Ranar Nõupuu | MK Aberg |
7. | Gert Mihhailov | Tartu Valla SK |
58 kg | Noored | 8 Participants |
1. | Jonni Sarkkinen | Harjun Woima Waajakoski |
2. | Jesse Mäenpää | Vaajakosken Kuohu |
3. | Nooa Parviainen | Vaajakosken Kuohu |
3. | Markus Tadolder | MK Jaan |
5. | Jaan Grosberg | TÜ ASK |
5. | Eetu Lindroos | Tampere |
7. | Eerik Lepaste | MK Jaan |
8. | Robert Kerenberg | MK Koosa |
63 kg | Noored | 6 Participants |
1. | Riku Suhonen | Vaajakosken Kuohu |
2. | Vilho Laukkarinen | Vaajakosken Kuohu |
3. | Kalmer Kukk | Tartu Valla SK |
3. | Edgars Blohins | Liepaja |
5. | Martin Väljaste | MK Koosa |
5. | Siim Martin Eskle | Võru SK |
69 kg | Noored | 6 Participants |
1. | Niko Lamberg | Vaajakosken Kuohu |
2. | Matias Tuukkanen | Vaajakosken Kuohu |
3. | Tanel Armi | Tartu Valla SK |
3. | Harri Mamia | Tampere |
5. | Rainer Punga | Peipsiäärsed |
5. | Robert Nemsitsveridze | Tartu K Englas |