Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result list complete GR 2007 & Younger - Greco roman style (96 Participants) |
Result list | 20 | 23 | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 50 | Club-Results |
Single results | 20 | 23 | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 50 | |
Competition sheet (PDF) | 20 | 23 | 26 | 29 | 32 | 35 | 40 | 50 |
20 kg | GR 2007 & Younger | 3 Participants |
1. | Adrian GORDEEV | Korrus3 (EST) |
2. | Aron Vaarpu | HPM (FIN) |
3. | Amir Vaarpu | HPM (FIN) |
23 kg | GR 2007 & Younger | 10 Participants |
1. | Eemil HAUKILAHTI | TaVo (FIN) |
2. | M. Ma˛ajevs | SK-Riga |
3. | Petr URPIN | Arkhangelsk (RUS) |
4. | Sander KRIEL | V-Maarja (EST) |
5. | Kaius JUUSELA | Helsinki-Vantaa United (FIN) |
6. | Mardo ÄRMUS | Korrus3 (EST) |
7. | Albert GERGEL | Visaginas (LIT) |
8. | Rasmus KUIK | Juhan (EST) |
9. | Ekku TARKKIO | PPM (FIN) |
10. | Hugo ÕUNAID | Dünamo (EST) |
26 kg | GR 2007 & Younger | 26 Participants |
1. | Oleksandr BUDARIEV | Brosok (UKR) |
2. | Virgo RAJA | V-Maarja (EST) |
3. | Robi KRISTJUHAN | Korrus3 (EST) |
4. | Matias MAIJALA | KI (FIN) |
5. | Niklas TVEITEN | Snögg (NOR) |
6. | Cazper TRULSSON | BK Pan (SWE) |
7. | Romer BOSTAN | Englas (EST) |
8. | Artturi Eemeli REINIO | Aberg (EST) |
8. | Gabriel BURNS | Olymp (CZE-USA) |
9. | Germans DERGACOVS | Rezekne (LAT) |
10. | Filip NOWAKOWSKI | Gwardia Warszawa (POL) |
11. | Freddie SAMUELSSON | Norrtälje (SWE) |
12. | Jaromirs ZUKOVS | Rezekne (LAT) |
13. | Romer BOSTAN | Englas (EST) |
16. | Leevi NURMI | TWM (FIN) |
17. | Matvei KOPYTKO | Grodno (BLR) |
18. | Denis POLESCHIKOV | Arkhangelsk (RUS) |
19. | Arttu LUOJUS | Helsinki-Vantaa United (FIN) |
20. | Priit LOKOTAR | Palusalu |
21. | Arttu HÄGGQVIST | Helsinki-Vantaa United (FIN) |
22. | Kevin HILPUS | Jaan (EST) |
23. | Kened MÄGISALU | Vändra (EST) |
24. | Hendri VESPER | Vändra (EST) |
24. | Karl LANNUSALU | Kadrina (EST) |
24. | Markas KLIMAS | Vilnius (LIT) |
26. | Dion Papadatos | Aberg (EST) |
29 kg | GR 2007 & Younger | 24 Participants |
1. | Dzhabral UMKHADZIEV | Rostov-Don (RUS) |
2. | David ANDRICHUK | Grodno (BLR) |
3. | Alexander DANKO | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
4. | Rayan ARNEK | Korrus3 (EST) |
5. | Nojus PUPKIS | Anyksciai (LIT) |
6. | Kirills ZIVKOVS | Rezekne (LAT) |
7. | Artis ELKSNIS | Rezekne (LAT) |
8. | Jaroslav LIAGIN | Arkhangelsk (RUS) |
9. | Rasmus TÕNISMÄE | Leo (EST) |
10. | Nestori VETTENRANTA | PPM (FIN) |
11. | Patryk BOJARIN | Salciniku (LIT) |
12. | A. Ivanovs | SK-Riga |
13. | Robin LINDEMAN | PPM (FIN) |
14. | Dzamals ALIBEKOVS | Rezekne (LAT) |
15. | Iiro IRMOLA | KooVee (FIN) |
16. | Jaan ARMI | TartuVald |
17. | Kirks ZEMANS | Liepaja (LAT) |
18. | Tony Richard HANSEN | Korrus3 (EST) |
19. | Jaani LÖLLÖ | KäTo (FIN) |
20. | Emilio SJÖSTRÖM | BK Viking (SWE) |
21. | Madis ARMI | TartuVald |
22. | Aleksander GRITS | Ramm (EST) |
22. | Kristers KIPSTS | Liepaja (LAT) |
22. | Daniel JASNOV | JäVo (FIN) |
32 kg | GR 2007 & Younger | 13 Participants |
1. | Alfred OLSSON | BK Pan (SWE) |
2. | Karlis Ander ALL | Englas (EST) |
3. | Glebs SABANOVS | Rezekne (LAT) |
4. | Kasperi KÄÄPÄ | JäVo (FIN) |
5. | Mijus VILUNAS | Anyksciai (LIT) |
6. | Emils SOLOVJOVS | Liepaja (LAT) |
7. | Pärtel PALGI | Englas (EST) |
8. | Alo-Tauri MERE | Palusalu |
9. | Sakari MÄKELÄ | Team Päijät-Häme (FIN) |
10. | Rubin MÄE | Vändra (EST) |
11. | Kasperi STENIUS | JäVo (FIN) |
11. | Travis MERELAID | Nelson (EST) |
11. | Magnus ROHEJÄRV | TartuVald |
35 kg | GR 2007 & Younger | 6 Participants |
1. | Oliver SÄLLSTRÖM | PoWe (FIN) |
2. | Tanner TILK | Leo (EST) |
3. | Mikk Markus MÖLDER | Palusalu |
4. | Kajus MALINAUSKAS | Vilnius (LIT) |
5. | Henri KANTANON | HPM (FIN) |
6. | Rihards SARKIS | Balvi (LAT) |
40 kg | GR 2007 & Younger | 6 Participants |
1. | Giorgi KHARDZIANI | Georgia (GEO) |
2. | Andreas VÄLJA | Leo (EST) |
3. | Markus UHTJÄRV | Valga (EST) |
4. | Elar HINNO | Kadrina (EST) |
5. | Marius ZAJAUSKAS | Siauliu Sporto G. (LIT) |
6. | Aurelijus KOLMOGOROVAS | Vilnius (LIT) |
50 kg | GR 2007 & Younger | 8 Participants |
1. | Rasmus PAIBA | Aberg (EST) |
2. | Joosep KOLD | Aberg (EST) |
3. | Aldas JACAS | Dvikova (LIT) |
4. | D. Gaviburgs | SK-Riga |
5. | Aleksander KÜLM | Aberg (EST) |
6. | Ramon KALLAS | Nelson (EST) |
7. | Ervin TOOS | Aberg (EST) |
7. | Ugnius CIZIUNAS | Panevezys (LIT) |