Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result list complete GR 2001 - 2002 - Greco roman style (207 Participants) |
Result list | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 | Club-Results |
Single results | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 | |
Competition sheet (PDF) | 38 | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 |
38 kg | GR 2001 - 2002 | 20 Participants |
1. | Dimitri KHAGHIDZE | Georgia (GEO) |
2. | Artsem MARKEVICH | Lida (BLR) |
3. | Jacob RUNDELL | World Tour (USA) |
4. | Liam SJÖGREN | Enköpings (SWE) |
5. | Marius GODVANAS | Kaunas (LIT) |
6. | Evgeni KLICHENKO | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
7. | Evgeni KARGIN | Pskov (RUS) |
8. | Dovydas DEVEIKIS | Panevezys (LIT) |
9. | Lauri HAKOMÄKI | VVV (FIN) |
10. | Jagovs JAGOVLEVS | Latvia |
11. | Veeti LAAKSO | KPM (FIN) |
12. | Robin LUMILA | Aberg (EST) |
13. | Artur SESILN | Latvia |
14. | Lukas MIODISAUSKAS | Vilnius (LIT) |
15. | Roni NEVALAINEN | Team Kouvola (FIN) |
16. | Ilja VALIUKEVICH | Lida (BLR) |
17. | Martynas MUIZYS | Joniskis (LIT) |
17. | Romans BEKERS | Rezekne (LAT) |
17. | Robin Johannes PADAR | Jaan (EST) |
17. | Dmitri KOVALJOV | Palusalu |
42 kg | GR 2001 - 2002 | 23 Participants |
1. | Caden FRY | World Tour (USA) |
2. | Karen NERSISIAN | Murmansk School nr.13 (RUS) |
3. | Adomas GRIGALIUNAS | Joniskis (LIT) |
4. | Allan BEHNAM | Enköpings (SWE) |
5. | Mikhail SHELIAKIN | Murmansk (RUS) |
6. | Liam HARRIS | UTE Birkozas (HUN) |
7. | Peyton TIMMONS | World Tour (USA) |
8. | Maxwell SANDERFOOT | World Tour (USA) |
9. | Asbjörn POULSEN | BK Thrott (DEN) |
9. | Vili HEIKKILÄ | Team Kouvola (FIN) |
11. | Jonathan JEDNELL | Sweden National Cadet GR Team (SWE) |
12. | Artem TIKHONOV | Arkhangelsk (RUS) |
13. | Joel MANSSON | Varberg (SWE) |
14. | Jesse MÄKELÄ | Team Kouvola (FIN) |
15. | D. KUPRINKOVS | SK-Riga |
16. | Mark ANISSIMOV | Valga (EST) |
17. | Markus HIRVI | KäTo (FIN) |
18. | GERVINSKAS | Lietuva |
19. | Vitali Matusevich | Minsk (BLR) |
20. | Kalle KETO | SuoIU (FIN) |
20. | Ossi HURMANSALO | KooVee (FIN) |
20. | Ruslan PROTASOVS | Ada˛u (LAT) |
20. | German DAUKSEVIC | Salciniku (LIT) |
47 kg | GR 2001 - 2002 | 29 Participants |
1. | Daniel SEMENOVICH | Grodno (BLR) |
2. | Hunter LEWIS | World Tour (USA) |
3. | Niklas ÖHLEN | Sweden National Cadet GR Team (SWE) |
4. | Arturs LAUGALIS | Liepaja (LAT) |
5. | Miru OLSSON | Örgryte (SWE) |
6. | Daniil KOBZEV | Grodno (BLR) |
7. | Kasperi KAUHANEN | PoWe (FIN) |
8. | Akseli VIRTANEN | PPM (FIN) |
9. | Ruslan GADZHIMURADOV | BO-TEK (RUS) |
10. | Eduards RAGOZA | Salciniku (LIT) |
11. | Ernest KARLO | Visaginas (LIT) |
12. | Samuel TRELLID | Skane (SWE) |
13. | Olavi LAISJÄRV | Tapa (EST) |
14. | Kristjan VODOLAZTSENKO | Juhan (EST) |
15. | Devin GORE | World Tour (USA) |
16. | Jimi LÖLLÖ | KäTo (FIN) |
17. | Kristjan ARUVALD | Aberg (EST) |
18. | Zelim ABDULKHADJIEV | Vainakh-Essalem (BEL) |
19. | Maksims BEJKO | Ada˛u (LAT) |
20. | Magnus RAASTAD | Skedsmo (NOR) |
20. | Pavel STREKALOVSKII | Arkhangelsk (RUS) |
20. | Eemeli RAUTANEN | ViPy (FIN) |
20. | Niko ALA-LUHTALA | LaihLu (FIN) |
20. | Valerijs BIRJUKOVS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
20. | Soslan EDZAEV | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
20. | Tomas ZUKOVS | Rezekne (LAT) |
20. | Julius BAGDONAS | Vilnius (LIT) |
20. | Nikita ZIMONINS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
20. | Mansur DZUKHAROV | HPM (FIN) |
53 kg | GR 2001 - 2002 | 41 Participants |
1. | Phillip MOOMEY | World Tour (USA) |
2. | Malkhazi MELADZE | Georgia (GEO) |
3. | Andrei KOWALEWSKI | Grodno (BLR) |
4. | Ajaj PUTTICHART | Skane (SWE) |
5. | David SÖDERGRAN | Sweden National Cadet GR Team (SWE) |
6. | Ilia NOVOZHILOV | Murmansk (RUS) |
7. | Vladyslav HLUSHKO | Brosok (UKR) |
8. | Joona VUOTI | ViVo (FIN) |
9. | Mattias SÄÄRITS | Ramm (EST) |
10. | Bailey THELEN | World Tour (USA) |
11. | Artem SHITIKOV | Arkhangelsk (RUS) |
12. | Andrey Shlyaga | Minsk (BLR) |
13. | Bilal GASTAMIROV | Skedsmo (NOR) |
14. | Anssi LAMPINEN | KooVee (FIN) |
15. | Edvinas SUBOTKEVICIUS | Vilnius (LIT) |
16. | Gediminas AUKSCIONIS | Siauliu Sporto G. (LIT) |
17. | Kristjan METSOJA | Tapa (EST) |
18. | Hermund OPHAUG | Kolbotn (NOR) |
19. | Jegor SAHNO | Tapa (EST) |
20. | Artem VIKTOROV | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
21. | Artem BONDARENKO | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
22. | Leo KANKKUNEN | Helsinki-Vantaa United (FIN) |
23. | Vladislav LUKINS | Ada˛u (LAT) |
24. | Karolis DARULIS | Joniskis (LIT) |
25. | Victor KHAKIMOV | Murmansk (RUS) |
26. | Elias LILHOLT | BK Thrott (DEN) |
27. | Elias Grambo MOEN | Kolbotn (NOR) |
28. | Daniels PAUTOVS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
29. | Lucas NYGAARD | World Tour (USA) |
30. | Daniel VALERIA | World Tour (USA) |
31. | Paulius BAGDONAS | Vilnius (LIT) |
32. | Miko MÄGISALU | Vändra (EST) |
33. | Danil PETROV | Palusalu |
34. | Matvejs OSIPOVS | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
35. | Oscar KIRKEBY | Skedsmo (NOR) |
35. | Robert MEINHOLZ | World Tour (USA) |
35. | Robert MASUMI | KäTo (FIN) |
35. | Niko ANDERSSON | JäVo (FIN) |
35. | Veikko LÄNSIKUNNAS | HyPk /FIN) |
35. | Steven TILGAR | Jaan (EST) |
35. | Mihkel KARUS | Jaan (EST) |
59 kg | GR 2001 - 2002 | 36 Participants |
1. | Aleksi SIMOJOKI | TWM (FIN) |
2. | Markus HOLMBERG | Kadrina (EST) |
3. | Ryan RIPPLINGER | World Tour (USA) |
4. | Vladislav PUKHALSKII | Arkhangelsk (RUS) |
5. | Arman LUARSABIAN | Pskov (RUS) |
6. | Allan-Devid SEVTSOV | Leo (EST) |
7. | Topias SAARI | Team Päijät-Häme (FIN) |
8. | Aleksandr KARPOV | Arkhangelsk (RUS) |
9. | S. DEMIDENKO | SK-Riga |
10. | Brandt SPILDE | World Tour (USA) |
11. | M. DUZIROVSKIS | SK-Riga |
12. | Robin PAULBERG | Leo (EST) |
13. | Elijah BURNS | Olymp (CZE-USA) |
14. | Markos TADOLDER | Jaan (EST) |
15. | Richard KHOLIN | Nelson (EST) |
16. | Ugnius SPAICYS | Dvikova (LIT) |
17. | Emil DAL | Snögg (NOR) |
18. | Nikita GERGEL | Visaginas (LIT) |
19. | Dalton Klentz | World Tour (USA) |
20. | Dalton KLENZ | World Tour (USA) |
21. | Artur SNIGURSKI | Dünamo (EST) |
22. | Ilia Rabtstvich | Minsk2 (BLR) |
23. | Jaanis SOOSAAR | Martna (EST) |
23. | Alex SUONTAKANEN | YTK (FIN) |
25. | Kamilas ABDULAJEV | Anyksciai (LIT) |
26. | Vjaceslavs NAUMENKO | Balvi (LAT) |
27. | Tauri LAIDRO | Kohtla-Järve Kalev |
27. | Jan WITICK | KäTo (FIN) |
29. | Ingvar HINNO | Kadrina (EST) |
29. | Andrejs MIRZAHI | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
29. | Valerijs SATILOVS | Ada˛u (LAT) |
29. | Mikelsons MADARS | Ada˛u (LAT) |
33. | Oskari TIALA | LaihLu (FIN) |
33. | Akseli LYYSKI | LaihLu (FIN) |
33. | Ron SIREN | KPM (FIN) |
33. | Peteris ZURAVJOVS | Ada˛u (LAT) |
66 kg | GR 2001 - 2002 | 25 Participants |
1. | Vilimas EIMANTAS | Joniskis (LIT) |
2. | Luka GEJADZE | Georgia (GEO) |
3. | Niklas EDLUND | Enköpings (SWE) |
4. | Maksim VATOCHKIN | Murmansk (RUS) |
5. | Aleksej CELI | Latvia |
6. | Steinar BJÖRNDAL | Kolbotn (NOR) |
7. | Oleg DUBROVSKI | Grodno (BLR) |
8. | Konstantinas KESANIDI | Vilnius (LIT) |
9. | Ondrej HAVELKA | Nejdek (CZE) |
10. | Qwade GEHRING | World Tour (USA) |
11. | Tauri ALTMÄE | Kadrina (EST) |
12. | Miko TYNYS | KooVee (FIN) |
13. | Patrick ÖSTERLUND | PoWe (FIN) |
14. | Sander ROOSILEHT | Juhan (EST) |
14. | Leevi LOUHULA | PeKi (FIN) |
15. | Harri MAMIA | TaPs (FIN) |
16. | Vladislavs MIHAILOVS | Latvia |
17. | Arttu VIRTA | Helsinki-Vantaa United (FIN) |
18. | Karolis SABALIUS | Vilnius (LIT) |
19. | Lukas VRUBLEVSKIJ | Dvikova (LIT) |
20. | Aleksandr KITAEV | Murmansk School nr.13 (RUS) |
22. | Dmitrijs CALUNS | Rezekne (LAT) |
23. | M. MALCEUS | SK-Riga |
24. | Teet MURULA | Vändra (EST) |
24. | Nikita ZACHAROV | Vilnius (LIT) |
73 kg | GR 2001 - 2002 | 23 Participants |
1. | Ignas BUKAUSKAS | Kaunas (LIT) |
2. | Raoul Aho LEHITAM | Korrus3 (EST) |
3. | Regnars KIREJEVS | Rezekne (LAT) |
4. | Mikheiz MEBONA | Georgia (GEO) |
5. | Antti HAANPÄÄ | JäVo (FIN) |
6. | Aleksander Dziabelka | Minsk2 (BLR) |
7. | Kipras ACHRAMAVICIUS | Kaunas (LIT) |
8. | Eimantas PETKUNAS | Visaginas (LIT) |
9. | Nikita VINOGRADOV | Dünamo (EST) |
10. | Gustas SUDAITIS | Kaunas (LIT) |
11. | Tomas SAKALAUSKAS | Panevezys (LIT) |
12. | Anvar SILD | Kadrina (EST) |
13. | Niko KARINKANTA | TaPs (FIN) |
14. | Richard KARELSON | Nelson (EST) |
15. | Maksim MAZURKIEWICZ | Grodno (BLR) |
16. | Erik GÜNTER | Nelson (EST) |
17. | Daniil REZNICHENKO | Saratov (RUS) |
18. | Arturs MEZALS | Rezekne (LAT) |
19. | Zontariia DANILA | Russia |
20. | Nikita PARASCHENKO | Murmansk School nr.13 (RUS) |
21. | Liudas ZDANAVICIUS | Kaunas (LIT) |
22. | Tanel PÕRK | Valga (EST) |
23. | Klavs REINFELDS | Liepaja (LAT) |
85 kg | GR 2001 - 2002 | 10 Participants |
1. | Ott HELISTE | TÜASK (EST) |
2. | Ilja POLISHCHUK | Latvia |
3. | Patrik VARTEVA | EsU FIN) |
4. | Motiejus VYRUKAITIS | Vilnius (LIT) |
5. | Pavel YASHKOV | Kaliningrad "DS Jonosti" (RUS) |
6. | Dimitri PANIN | Saratov (RUS) |
7. | A. OZOLIUS | SK-Riga |
8. | Matis DREIMANIS | CSK Ferrum (LAT) |
9. | Matas GRIGALIUS | Vilnius (LIT) |
10. | Gregor Naatan SOONE | Aberg (EST) |