Tallinn Open 2016 Tallinn, 01.-3.04.2016 |
Result |
Result list | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 76 | 85 | 100 | Club-Results |
Single results | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 kg | 76 | 85 | 100 | |
Competition sheet (PDF) | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 76 | 85 | 100 |
Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
A1-A2 1 | Niko GARDEMEISTER Team Kouvola (FIN) | Pjotrs GOLUBEVS Daugavpils BJSS (LAT) | VP 3:1 | 7 : 5 | |
A3-A4 1 | Maksims FEDOSEJEVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | Kanashevich Minsk2 (BLR) | VP 0:4 | 0 : 10 | |
A5-A6 1 | Nikita TSEHHONIN Kuldkaru (EST) | Sardar TEMORI Sweden National Cadet FS Team SWE) | GS 4:1 | 16 : 4 | |
A7-A8 1 | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | Jako KIVIMÄGI Nipi (EST) | VP 4:1 | 11 : 1 | |
B1-B2 1 | Oskars KORENEVSKIS Kundzina CSS, Riga (LAT) | Carl NORBERG Arboga (SWE) | VT 0:5 | 0 : 2 | |
B3-B4 1 | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | Olli ROSSI EsU FIN) | VP 4:0 | 10 : 0 | |
B5-B6 1 | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | Hugo LARSSON Gällivare (SWE) | VT 5:0 | 4 : 0 | |
B7-B8 1 | Edward SKOG Sweden National Cadet FS Team SWE) | Georg JAKIMAINEN Skane (SWE) | VP 0:3 | 0 : 3 | |
A1-A3 2 | Niko GARDEMEISTER Team Kouvola (FIN) | Maksims FEDOSEJEVS Kundzina CSS, Riga (LAT) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A2-A4 2 | Pjotrs GOLUBEVS Daugavpils BJSS (LAT) | Kanashevich Minsk2 (BLR) | GS 4:0 | 12 : 0 | |
A5-A7 2 | Nikita TSEHHONIN Kuldkaru (EST) | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | VT 0:5 | 0 : 3 | |
A6-A8 2 | Sardar TEMORI Sweden National Cadet FS Team SWE) | Jako KIVIMÄGI Nipi (EST) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
B1-B3 2 | Oskars KORENEVSKIS Kundzina CSS, Riga (LAT) | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | VP 0:4 | 0 : 10 | |
B2-B4 2 | Carl NORBERG Arboga (SWE) | Olli ROSSI EsU FIN) | VT 5:0 | 8 : 5 | |
B5-B7 2 | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | Edward SKOG Sweden National Cadet FS Team SWE) | VT 5:0 | 10 : 0 | |
B6-B8 2 | Hugo LARSSON Gällivare (SWE) | Georg JAKIMAINEN Skane (SWE) | VP 1:3 | 1 : 2 | |
A1-A4 3 | Niko GARDEMEISTER Team Kouvola (FIN) | Kanashevich Minsk2 (BLR) | VT 5:0 | 7 : 2 | |
A2-A5 3 | Pjotrs GOLUBEVS Daugavpils BJSS (LAT) | Nikita TSEHHONIN Kuldkaru (EST) | GS 4:1 | 13 : 3 | |
A6-A7 3 | Sardar TEMORI Sweden National Cadet FS Team SWE) | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | GS 0:4 | 0 : 10 | |
B2-B3 3 | Carl NORBERG Arboga (SWE) | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | VP 0:4 | 0 : 10 | |
B5-B8 3 | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | Georg JAKIMAINEN Skane (SWE) | GS 4:0 | 10 : 0 | |
A1-A7 4 | Niko GARDEMEISTER Team Kouvola (FIN) | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | VP 3:1 | 4 : 1 | |
B2-B5 4 | Carl NORBERG Arboga (SWE) | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | VT 0:5 | 0 : 1 | |
B3-B8 4 | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | Georg JAKIMAINEN Skane (SWE) | RE 5:0 | ||
A2-A7 5 | Pjotrs GOLUBEVS Daugavpils BJSS (LAT) | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | VP 1:3 | 3 : 8 | |
B3-B5 5 | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | VP 3:1 | 7 : 5 | |
A7-B5 Place 3+4 | Robert FEDOROV Olympic Reserve FS1 (BLR) | Erik REINBOK Kuldkaru (EST) | VT 5:0 | 10 : 4 | |
A1-B3 Place 1+2 | Niko GARDEMEISTER Team Kouvola (FIN) | Davud ALIZALAU Minsk (BLR) | GS 1:4 | 1 : 12 |