Tallinn Open 2015 Tallinn, 27.-29.03.2015 |
Result list complete GR 2000 - 2001 - Greco roman style (154 Participants) |
Result list | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 | Club-Results |
Single results | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 | |
Competition sheet (PDF) | 42 | 47 | 53 | 59 | 66 | 73 | 85 |
42 kg | GR 2000 - 2001 | 24 Participants |
1. | Andrei KOVALEVSKY | Grodno (BLR) |
2. | Vadim RAKHMANOV | Arkhangelsk (RUS) |
3. | Komilzhon KASAKOV | St. Petersburg 2 (RUS) |
4. | Samuel TRELLID | Skane (SWE) |
5. | Andrei SAHAKJAN | St. Petersburg 2 (RUS) |
6. | Jesse MÄENPÄÄ | VaKu (FIN) |
7. | Gustav SÖDERSTRÖM | Enköpings (SWE) |
8. | Juho LAMBERG | VaKu (FIN) |
9. | Maksim KOZLOV | Pskov (RUS) |
10. | Vladislav NESTERENKO | Valga |
11. | Harijs JANUSAUSKS | Saldus (LAT) |
12. | Mindaugas VENCKAITIS | Taurage (LIT) |
13. | Ruslan Gadzhimuradov | Svetlagorsk (RUS) |
14. | Kristjan VODOLAZTSENKO | Juhan |
14. | Arturs LAUGALIS | Liepaja (LAT) |
16. | Eemeli RAUTANEN | ViPy (FIN) |
17. | Mark ANISSIMOV | Valga |
18. | Erik LINDESTEG | Oslo (NOR) |
19. | Dmitri SAPRÕKIN | Palusalu |
20. | Elias RAUMA | ViVo (FIN) |
20. | Miko MÄGISALU | Vändra |
20. | Julius MANNINEN | JäVo (FIN) |
20. | Tagi GADHIEV | St. Petersburg 2 (RUS) |
20. | Kristjan KOORT | EMÜ-SK |
47 kg | GR 2000 - 2001 | 16 Participants |
1. | Nathaniel PHILLIPS | Varberg (SWE) |
2. | Markus Julius HOLMBERG | Kadrina |
3. | Edvin KIN | Nelson |
4. | Elias SALMELA | LaLu (FIN) |
5. | Edvinas SUBOTKEVICIUS | Vilnius (LIT) |
6. | Daniel SEMENOVICH | Grodno (BLR) |
7. | Ernest IVANOVSKI | Salcininku (LIT) |
8. | Mattias SÄÄRITS | Ramm |
9. | Vilius SAVICKAS | Sc Süduva |
10. | Oleg TSABAN | Aberg |
11. | Lucas DAVIDSEN | Team Denmark (DEN) |
11. | Rainer kleinod | Leola |
13. | Robertas KVIETKUS | Taurage (LIT) |
14. | Wiljami KARTILA | TaVo (FIN) |
15. | Andrei SVÕROV | EMÜ-SK |
15. | Shwe WIN | Husums IF (SWE) |
53 kg | GR 2000 - 2001 | 32 Participants |
1. | Maxim LIU | Ukraine (UKR) |
2. | Lukas JENSEN | Team Denmark (DEN) |
3. | Artem GORBACH | Grodno (BLR) |
4. | Aleksi SIMOJOKI | TWM (FIN) |
5. | Waltteri LATVALA | VVV (FIN) |
6. | Dimitri NIKIFOROV | Pskov (RUS) |
7. | Arman LUARSABYAN | Pskov (RUS) |
8. | Aleksejs CELS | Daugavpils-Male (LAT) |
9. | Walter WALE | Norrtälje (SWE) |
10. | Edgaras GENDVILIS | Siauliai (LIT) |
11. | Vladislavs MIHAILOVS | Daugavpils-Male (LAT) |
12. | Vitezslav LEBL | Prague (CZE) |
13. | Titus MÄKELÄ | PeKi (FIN) |
14. | Ingvar HINNO | Kadrina |
15. | Kalmer KUKK | TartuVald |
16. | Evert ROSENSTRÖM | VaSa (FIN) |
17. | Kristo VIIDAS | Nelson |
18. | Julius HJÄLM | AK-77 (SWE) |
19. | Topias SAARI | HI (FIN) |
20. | Kim KANGUR | võru spordikool |
21. | Karolis SABALIUS | Vilnius (LIT) |
22. | Karl HORKILDE | Aarhus (DEN) |
23. | Lassi HYVÖNEN | KKV (FIN) |
24. | Aslak PITKÄNEN | KKV (FIN) |
24. | Hafizullah RAMAZARI | Husums IF (SWE) |
26. | Karputins Anatolijs | Ada˛u (LAT) |
27. | Luckas SCHROEDER | KIF Brydning (DEN) |
27. | Vilho LAUKKARINEN | VaKu (FIN) |
27. | Mustafa IBRAHIM | Husums IF (SWE) |
27. | Harri MAMIA | TaPs (FIN) |
27. | Maksims PUZIREVSKIS | Daugmale |
27. | Rene Hosingr | Rakvere |
59 kg | GR 2000 - 2001 | 35 Participants |
1. | Markus YDERHOLM | Team Denmark (DEN) |
2. | Christopher DAHLEN | Enköpings (SWE) |
3. | Aho LEITHAM | Palusalu |
4. | Jiri TOIVA | VaSa (FIN) |
5. | Emil MOOS | KIF Brydning (DEN) |
6. | Kristians PISKORSKIS | Ada˛u (LAT) |
7. | Augustinas DIKCIUS | Vilnius (LIT) |
8. | Rasmus ASTRÖM | Västeras (SWE) |
9. | Eimantas VILIMAS | Joniskis (LIT) |
10. | Evaldas PAULAUSKAS | Sc Süduva |
11. | Stepan GALUSTIAN | St. Petersburg 2 (RUS) |
12. | Tauri LAIDRO | Kohtla-Järve Kalev |
13. | Andris PENT | V-Maarja |
14. | Nikolai JAKOVLEV | Murmansk (RUS) |
15. | Maksim VATOCHKIN | Murmansk (RUS) |
16. | Eemeli RUUSILA | JäVo (FIN) |
17. | Shirzad YOUSAFI | Husums IF (SWE) |
18. | Jonathan HELANDER | VVV (FIN) |
19. | Onni TURUNEN | PoWe (FIN) |
20. | Topi PUHAKKA | VoVi (FIN) |
20. | Vlad KOZIN | Kaliningrad (RUS) |
22. | Orintas GRINCEVICIUS | Vilnius (LIT) |
23. | Tanel ARMI | TartuVald |
24. | Jarmo VANMIK | Juhan |
25. | Aleksandr PEROVSKI | Palusalu |
26. | Tauri ALTMÄE | Kadrina |
27. | Sergei Gubanov | Neman |
28. | Matti Matias SIVULA | EMÜ-SK |
28. | Raido REHEPAP | Juhan |
30. | Jaanis SOOSAAR | Martna |
30. | Märt KULD | Englas |
30. | Deividas SUBOTKEVIC | Vilnius (LIT) |
30. | Arturas SNETKOVAS | Vilnius (LIT) |
30. | Timur GRIGORJEV | Palusalu |
30. | Rvtis Rvtkauskas | Sc Süduva |
66 kg | GR 2000 - 2001 | 23 Participants |
1. | Roni PUUSTELLI | PoPi (FIN) |
2. | Daniels DEMCENKO | Daugmale |
3. | Riku STEN | VVV (FIN) |
4. | Gedas MILASAUSKAS | Siauliai (LIT) |
5. | Viktor TERÄVÄ | UMEA (SWE) |
6. | Ignas BUKAUSKAS | Kaunas |
7. | Tanel PÕRK | Valga |
8. | Ilja POLISCUKS | Daugavpils-Male (LAT) |
9. | Niklas EDLUND | Enköpings (SWE) |
10. | Danil Zaitsev | Neman |
11. | Anvar SILD | Kadrina |
12. | Jaakko KETTUNEN | PoPi (FIN) |
13. | Patrick ÖSTERLUND | PoWe (FIN) |
14. | Emils NAUMCIKS | Liepaja (LAT) |
15. | Niko KARIKANTA | TaPs (FIN) |
15. | Olli ROSSI | EsU FIN) |
17. | Njal HOIE | IL Braatt (NOR) |
18. | Jarmo LESKELÄ | LaLu (FIN) |
19. | Robert NEMSITSVERIDZE | Englas |
20. | Roland SÖÖTMAA | Leola |
20. | Konstantinas KESANIDI | Vilnius (LIT) |
20. | Robertas BASIJOKAS | Vilnius (LIT) |
20. | Deniss Kuzmins | Kundzina CSS, Riga (LAT) |
73 kg | GR 2000 - 2001 | 13 Participants |
1. | Oskar MANSSON | UMEA (SWE) |
2. | Georg JAKIMAINEN | Tapa |
3. | Sebastien AHLGREN | PoWe (FIN) |
4. | Martin TIMBERG | Leo |
5. | Samir DADASOV | Vilnius (LIT) |
6. | Edvardas MILAKNIS | Siauliai (LIT) |
7. | Silver ROOSILEHT | Juhan |
8. | Antanas JANUSAS | Joniskis (LIT) |
9. | Tadas DRAGUNAS | Taurage (LIT) |
10. | Madis KANGUR | Kohtla-Järve Kalev |
11. | Jarko KIRSS | Kadrina |
11. | William OHLSSON | Enköpings (SWE) |
11. | Andrei Kostjukgr | Rakvere |
85 kg | GR 2000 - 2001 | 11 Participants |
1. | Fawad GHOLAM | EAI (SWE) |
2. | Mansur BABAEV | Murmansk (RUS) |
3. | Georg KOVZAROV | Aberg |
4. | Artjoms SELUZICKIS | Rezekne (LAT) |
5. | Arturs OZOLINS | Daugmale |
6. | Ilja Andreitsikov | Pskov (RUS) |
7. | Leevi LINDROOS | TaPs (FIN) |
8. | Sergei Abimov | Neman |
9. | Jakko RAIK | Kohtla-Järve Kalev |
10. | Robin KUKK | Rakvere |
10. | Uku LAIK | Valga |