T.Kangasniemen XXIII / TUL av.mestaruuspainit Tampere, 28.1.2023 |
Ottelulista [4]: Ottelulista 13 |
TUL Pojat U12 | Ottelu nro | |||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
275 32 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Valtteri Parkko Porvoon Weikot | Elias Lehtonen Viialan Pyry | PV 3:1 | 8 : 6 | |
276 32 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Akhmed Ganiev Helsingin Paini-Miehet | Aaro Juhola Lappeenrannan Työväen Urheilijat | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
277 33 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Oiva Susi Järvenpään Voimailijat | Jeremias Rajakallio Tampereen Painiseura | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
278 33 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Oskar Olava Vantaan Sampo | Abdul-Bagi Abbassoy Helsingin Paini-Miehet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
279 35 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Otto Sepponen Lohjan Voimailijat | Nemo Toivonen Popinniemen Isku | SV 5:0 | 4 : 0 | |
280 35 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Atte Jokiharju Turun Voimamiehet | Otso Ilomäki Viialan Pyry | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
281 37 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Aleksi Lindholm Porin Paini-Miehet | Vilho Viitasalo Helsingin Haka | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
282 37 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Paavo Koivuniemi Janakkalan Paini-Ilves | Daniel Helenius Helsingin Haka | SV 0:5 | 1 : 4 | |
TUL Pojat U15 | Ottelu nro | |||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
283 52 kg | B2-B3 3 | Viljami Laakso Kotkan Painimiehet | Sebastian Hynninen Vantaan Sampo | SV 5:0 | 4 : 0 | |
284 52 kg | A1-A4 3 | Eetu Lehtonen Viialan Pyry | Hugo Alve Helsingin Haka | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
285 57 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Antonio Helminen KOOVEE | Waltteri Heiskanen KOOVEE | PV 1:3 | 6 : 10 | |
286 41 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Juho Niemi Kurun Ryhti | Elias Kinnari Vaasan Voima-Veikot | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
TUL Tytöt U15 | Ottelu nro | |||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
287 42 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Rosandra Luostarinen Järvenpään Voimailijat | Alma Väljä Seinäjoen Paini-Miehet | PV 3:0 | 4 : 0 | |
288 42 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Siiri Talja Ilmajoen Kisailijat | Emma Saastamoinen Kuopion Kisa-Veikot | YPV 1:4 | 6 : 16 | |
289 42 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Venla Vienola Jyvässeudun Paini-Ässät | Inka Tomula Porin Paini-Miehet | SV 0:5 | 0 : 2 | |
Aloittelijat Pojat | Ottelu nro | |||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
290 30 kg | A2-A3 3 | Kasperi Kulmala Tampereen Painiseura | Elmo Korhonen Vantaan Sampo | SV 5:0 | 27 : 22 | |
291 30 kg | B2-B3 3 | Emil Suni Tampereen Painiseura | Sulo Perälä Kurun Ryhti | SV 0:5 | 4 : 11 | |
292 25 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Noah Virtanen Rauman Voimailijat | Otto Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat | SV 5:0 | 12 : 2 | |
293 25 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Luotonen Benjamin KOOVEE | Wilperi Heikkilä Rauman Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
294 35 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Jooa Helenius Tampere Predators Finland | Kaapo Takkinen Harjun Woima Jyväskylä | SV 0:5 | 0 : 4 | |
295 35 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Lauri Linna Tampereen Painiseura | Otso Mäkelä Harjun Woima Jyväskylä | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
296 36 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Viljo Kokkonen Simpeleen Vesa | Kiviranta Valtteri Nokian Pyry | SV 0:5 | 0 : 8 | |
297 36 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Viljami Kauko Nokian Pyry | Leevi Virtanen Rauman Voimailijat | SV 5:0 | 8 : 0 | |
298 52 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Eetu Heikkilä Rauman Voimailijat | Jesse Korhonen Vantaan Sampo | YPV 0:4 | 0 : 12 | |
299 52 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Topi Pekonen Simpeleen Vesa | Stefan Dyachuk Rauman Voimailijat | SV 5:0 | 13 : 13 |
LOUK=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |