DM børn/unge 2021 Odense, 27.-28-11-2021 |
Match liste [4]: Liste 4 |
Ungdom | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
62 80 kg | N1-N4 N. 3nd round | Adam Elhakim BK Odense | Vano Harutunjan Roskilde Brydeklub | GS 0:4 | 0 : 8 | |
63 80 kg | N2-N6 N. 3nd round | Lucas Staal Roskilde Brydeklub | Amgad Aladabi AK Jyden | FI 5:0 | ||
64 80 kg | N3-N5 N. 3nd round | Villas Skaarup Christensen AK Heros | Marcus A. Pedersen BK Hermod H | GS 4:1 | 12 : 3 | |
Drenge | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
65 34 kg | A1-A4 3 | Johan Vive FFI | William Øberg BK Hermod H | FI 0:5 | ||
66 34 kg | B2-B3 3 | Chingizkan Amerkhanov Herning BK | Malthe Rasmussen AK Heros | VT 0:5 | 4 : 4 | |
67 41 kg | N1-N4 N. 3nd round | Marc Gyldendahl Davidsen FFI | William Alexander Thomsen BK Thrott | VT 5:0 | 4 : 0 | |
68 41 kg | N2-N3 N. 3nd round | Marcus Tofte Mortensen Roskilde Brydeklub | Jonas Petersen AK Heros | GS 0:4 | 0 : 13 | |
69 44 kg | N1-N5 N. 4th round | Casper Kragh Mathiesen FFI | Rasmus Mathiesen AK Jyden | VP 1:3 | 1 : 12 | |
70 44 kg | N2-N4 N. 4th round | Arthur Harutunjan Roskilde Brydeklub | Aleksander Ruby AK Heros | VP 0:3 | 0 : 7 | |
71 44 kg | N3-N6 N. 4th round | Gustav Skovbo AK Heros | Frederik Ulriksen BK Thor | VT 5:0 | 12 : 0 | |
72 48 kg | N3-N1 N. 2nd round | Ayad Alabadi AK Jyden | Stamatios Vorrias Herning BK | GS 0:4 | 0 : 14 | |
73 52 kg | N3-N1 N. 2nd round | Martin Kristensen BK Thrott | Kerem Kusci Roskilde Brydeklub | VT 5:0 | 4 : 0 | |
74 57 kg | N3-N1 N. 4th round | Ariya Bonyadi BK Odense | Yusuf Polat BK Thor | GS 0:4 | 0 : 12 | |
75 57 kg | N4-N5 N. 4th round | Sahil Khoshal Roskilde Brydeklub | Kevin Pedersen AK Jyden | VT 0:5 | 0 : 6 | |
Piger/kvinder | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
76 48 kg | N1-N4 N. 3nd round | Sofie Emelie Gamborg BK Thor | Nomi Øbro AK Heros | VT 0:5 | 0 : 4 | |
77 48 kg | N2-N3 N. 3nd round | Emelie Bech Toft AK Jyden | Carla Christiansen BK Thor | VT 5:0 | 4 : 6 | |
78 65 kg | N1-N4 N. 3nd round | Aline Kharchenko BK Odense | Clara Gudrun R. Petersen AK Heros | GS 4:0 | 11 : 0 | |
79 65 kg | N2-N3 N. 3nd round | Karoline Koldby BK Thor | Nikoline Sass Roskilde Brydeklub | FI 5:0 | ||
Ungdom | ||||||
Bout No | Pool Round | Wrestler red / AREA FEDERATION | Wrestler blue / AREA FEDERATION | Points system | T. Point | |
80 55 kg | N3-N1 N. 2nd round | Mathias Holck AK Heros | Silas Humle Nestorovska BK Thor | VP 3:1 | 7 : 1 | |
81 60 kg | N1-N4 N. 3nd round | Mark Eigil Reimers BK Thor | Marco Hansen BK Alsia | GS 4:0 | 8 : 0 | |
82 60 kg | N2-N3 N. 3nd round | Magnus Rasmussen BK Thor | Mikkel Lodahl Herning BK | GS 4:0 | 8 : 0 |
FI=Forfeit Injury, DQ=Disqualification, VP=Decision by points, VT=Victory by fall, TP=Victory by superiority |