Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja L-S:n aluemest. Seinäjoki, 13.2.2016 |
Ottelulista [13]: Lista 3 |
Pojat 17 v. aluemest | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
54 29 kg | A1-A3 2 | Aaro Ojala Lapuan Virkiä | Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 4:1 | 12 : 3 | |
55 29 kg | A2-A5 2 | Tuomas Pentinmäki Alavuden Urheilijat | Elmeri Mäntylä Alavuden Urheilijat | SV 5:0 | 10 : 0 | |
56 29 kg | A4-A6 2 | Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat | Leevi Jokela Nurmon Jymy | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
57 29 kg | B1-B3 2 | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | SV 5:0 | 6 : 0 | |
58 29 kg | B2-B5 2 | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | Leevi Nisula Lapuan Virkiä | LUOV 5:0 | ||
59 29 kg | B4-B6 2 | Joona Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | YPV 4:1 | 10 : 1 | |
60 32 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Timo Järvinen Lapuan Virkiä | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
61 32 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | PV 3:1 | 12 : 10 | |
62 32 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | Jasu Myllykangas Vieskan Voima | SV 0:4 | 0 : 4 | |
63 35 kg | A5-A1 2 | Reko Mäki Peräseinäjoen Toive | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | YPV 1:4 | 4 : 12 | |
64 35 kg | A2-A3 2 | Hugo Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Jimi Väätäinen Vieskan Voima | SV 0:5 | 5 : 14 | |
65 35 kg | B5-B1 2 | Eetu Lamberg Vaajakosken Kuohu | Tuukka Peltokangas Lapuan Virkiä | YPV 1:4 | 2 : 11 | |
66 35 kg | B2-B3 2 | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | YPV 4:0 | 12 : 0 | |
67 38 kg | A1-A3 2 | Matias Jalonen Peräseinäjoen Toive | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
68 38 kg | A2-A4 2 | Jimi Witick Kälviän Tarmo | Onni Mäkelä Perhon Kiri | SV 0:5 | 0 : 4 | |
69 38 kg | B1-B3 2 | Eemil Tattari Lapuan Virkiä | Erik Silm Kälviän Tarmo | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
70 38 kg | B2-B4 2 | Oskari Talala Ilmajoen Kisailijat | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 4 | |
71 42 kg | A1-A3 2 | Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
72 42 kg | A2-A4 2 | Leonard Palmroth Teuvan Rivakka | Feeli Rinnekari Ylistaron Kilpa-Veljet | PV 3:1 | 8 : 6 | |
73 42 kg | B1-B3 2 | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
74 42 kg | B2-B4 2 | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | Veeti Kortehisto Nurmon Jymy | SV 5:0 | 4 : 0 | |
75 46 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Anssi Järvinen Lapuan Virkiä | Rami Jaatinen Alavuden Urheilijat | SV 4:0 | 4 : 0 | |
76 46 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Jedi Lönn Laihian Luja | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
77 46 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | Harri Kalervo Laihian Luja | SV 4:0 | 4 : 0 | |
78 50 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Jonni Sarkkinen Harjun Woima Jyväskylä | Jesse Mäenpää Vaajakosken Kuohu | SV 4:0 | 8 : 0 | |
79 50 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Anssi Lampinen Koovee | Ilari Kurunsaari Lapuan Virkiä | PV 3:1 | 8 : 1 | |
80 50 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu | YPV 4:1 | 11 : 2 | |
81 54 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Elias Salmela Lapin Lukko | Joona Vuoti Vieskan Voima | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
82 54 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
83 54 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Oskari Tattari Lapuan Virkiä | Patrik Huhtala Lapuan Virkiä | PV 1:3 | 2 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |