DM Skåne 2021
Trelleborg, 2021-10-09
Klubbresultat
Klippans BK (Deltagare 15) 
5.
Malou Lundqvist
WW14, 50 kg (5 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N3-N4
N Omg. 1
Liv Fritzon
BK Viking
Malou Lundqvist
Klippans BK
VFA 5:06 : 0
N4-N1
N Omg. 3
Malou Lundqvist
Klippans BK
Vilma Bertdahl
BK Velo
VFA 0:50 : 4
N4-N5
N Omg. 4
Malou Lundqvist
Klippans BK
Tilda Jivenius
BK Velo
VFA 0:50 : 2
N2-N4
N Omg. 5
Susan Larsen
Helsingborg Wrestling Team
Malou Lundqvist
Klippans BK
VFA 5:06 : 0
2.
Smilla Gudmundsson
WW14, 66 kg (2 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Smilla Gudmundsson
Klippans BK
Kajsa Bäckman
BK Atle
VSU 0:40 : 12
2.
Saga Beck
WW17, 49 kg (2 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Stella Orensztajn
Helsingborg Wrestling Team
Saga Beck
Klippans BK
VSU 4:112 : 2
1.
Wilma Skoog
WW17, 65 kg (3 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Hedda Holm
Helsingborg Wrestling Team
Wilma Skoog
Klippans BK
VPO 3:15 : 4
N2-N3
N Omg. 3
Wilma Skoog
Klippans BK
Hedda Förare Berg
Helsingborg Wrestling Team
VPO 3:14 : 4
3.
Sebastian Pålsson
GR14, 34 kg (5 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N3-N4
N Omg. 1
Sebastian Pålsson
Klippans BK
Ebbe Jörgensen
Bjuvs BK
VSU 0:40 : 14
N2-N3
N Omg. 2
Albin Granemark
Hörby BK
Sebastian Pålsson
Klippans BK
VFA 0:54 : 16
N3-N1
N Omg. 4
Sebastian Pålsson
Klippans BK
Tim Hjälmroth
BK Starke
VPO 3:114 : 4
N3-N5
N Omg. 5
Sebastian Pålsson
Klippans BK
Leon Torstensson
Karlshamns BK
VFA 0:50 : 12
1.
Sixten Svärdh Molin
GR14, 38 kg (2 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Sixten Svärdh Molin
Klippans BK
Silas Hardemyr
Marsvinsholm IF
VFA 5:011 : 22
3.
Liam Ekberg
GR14, 41 kg (4 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N3-N4
N Omg. 1
Liam Ekberg
Klippans BK
Kingston Mir
Bjuvs BK
VPO 3:115 : 11
N1-N3
N Omg. 2
Isak Hidling
BK Atle
Liam Ekberg
Klippans BK
VFA 5:04 : 1
N2-N3
N Omg. 3
Charlie Askling
Limhamns BK
Liam Ekberg
Klippans BK
VFA 5:06 : 0
3.
Viggo Skoog
GR14, 68 kg (4 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N3-N4
N Omg. 1
Malkom Farkas
Marsvinsholm IF
Viggo Skoog
Klippans BK
VSU 0:40 : 12
N2-N4
N Omg. 2
Melker Nellsjö
Limhamns BK
Viggo Skoog
Klippans BK
VPO 3:19 : 5
N1-N4
N Omg. 3
Karl Holmberg
BK Starke
Viggo Skoog
Klippans BK
VSU 4:012 : 0
1.
Alexandru Baloi
GR17, 55 kg (2 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Alexandru Baloi
Klippans BK
Isak Holk
Skurups SK
VSU 4:011 : 0
6.
Ramis Amaev
GR17, 60 kg (9 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
B1-B2
1
Ramis Amaev
Klippans BK
Hugo Jörgensen
Bjuvs BK
VPO 3:17 : 7
B1-B3
2
Ramis Amaev
Klippans BK
Pontus Ståhl
Kävlinge Furulund BK
VPO 1:34 : 9
B1-B4
3
Ramis Amaev
Klippans BK
Wilmer Guldstrand
BK Atle
VSU 0:40 : 8
7.
Zubair Amaev
GR17, 60 kg (9 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
A3-A4
1
Zubair Amaev
Klippans BK
Njaal Öygarden
Marsvinsholm IF
VPO 1:31 : 6
A2-A3
2
Alex Månsson
Osby AoBK
Zubair Amaev
Klippans BK
VFA 0:51 : 8
A1-A3
3
Ahmed Berjawi
Malmö Tigers
Zubair Amaev
Klippans BK
VPO 3:110 : 8
1.
Hugo Svan
GR17, 80 kg (9 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
B1-B2
1
Hugo Svan
Klippans BK
Oliver Farnestam
BK Pan
VSU 4:08 : 0
B1-B3
2
Hugo Svan
Klippans BK
Adam Olsson
BK Atle
VSU 4:09 : 0
B1-B4
3
Hugo Svan
Klippans BK
Danny Ahmed
Malmö Tigers
VFA 5:06 : 2
A1-B1
Plats 1+2
Simon Castello
Klippans BK
Hugo Svan
Klippans BK
VSU 1:42 : 12
2.
Simon Castello
GR17, 80 kg (9 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
A1-A2
1
Simon Castello
Klippans BK
Ali Vacuev
Osby AoBK
VFA 5:08 : 0
A5-A1
2
Andy Segerlind
Limhamns BK
Simon Castello
Klippans BK
VFA 0:50 : 9
A1-A3
3
Simon Castello
Klippans BK
Linus Norlin
BK Starke
VSU 4:08 : 0
A4-A1
4
Oskar Johansson
BK Pan
Simon Castello
Klippans BK
VFA 0:50 : 8
A1-B1
Plats 1+2
Simon Castello
Klippans BK
Hugo Svan
Klippans BK
VSU 1:42 : 12
3.
Elvira Braun
WW, 76 kg (3 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Elvira Braun
Klippans BK
Caroline Kvist
Helsingborg Wrestling Team
VFA 0:50 : 8
N3-N1
N Omg. 2
Nora Svensson
Helsingborg Wrestling Team
Elvira Braun
Klippans BK
VPO 3:19 : 4
4.
Axel Nilsson
GR, 72 kg (5 Deltagare)
Pool
Omg.
Namn röd brottare / DistriktNamn blå brottare / DistriktPoängT. Poäng
N1-N2
N Omg. 1
Axel Nilsson
Klippans BK
Matteus Bergkvist
BK Starke
VPO 1:310 : 11
N5-N1
N Omg. 2
Noah Söderquist
BK Ore
Axel Nilsson
Klippans BK
VSU 4:010 : 0
N4-N1
N Omg. 3
Hossein Jeddi
IK Dana
Axel Nilsson
Klippans BK
VPO 1:39 : 9
N3-N1
N Omg. 4
Emil Persson
BK Pan
Axel Nilsson
Klippans BK
VSU 4:09 : 0
[Översikt][Aktuelle Turniere]
Uppdaterad: 09.10.21 (Framställd med Turnierverwaltung Ringen)