Tallinn Open 2017
Tallinn, 31.04.-2.04.2017
Result 
Result list4650545863697685100Club-Results
Single results4650 kg545863697685100
Competition sheet (PDF)4650545863697685100
Pool
Round
Wrestler red / AREA FEDERATIONWrestler blue / AREA FEDERATIONPoints systemT. Point
A1-A2
1
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
Niko ALA-LUHTALA
LaihLu (FIN)
GS 4:08 : 0
A3-A4
1
Snorre Harsem LUND
SP09 (NOR)
Teo JÍNSSON
Team Skane (SWE)
GS 4:08 : 0
A5-A6
1
Kristjan VODOLAZTSENKO
Juhan (EST)
Hunter LEWIS
Team USA
VT 0:50 : 8
A7-A8
1
Aliaksander HIAHODA
Minsk Oblast (BLR)
Paul Caden MCCRARY
Team USA
VT 5:03 : 2
B1-B2
1
Varuzhan HUNANYAN
Murmansk School nr.13 (RUS)
Ruslan ANDRUSHKEVICH
Lida (BLR)
FI 4:0 
B3-B4
1
William SULLIVAN IV
Team USA
Komilzhon KAZAKOV
St. Peterburg Sokolov (RUS)
VT 5:06 : 4
B5-B6
1
Uladzimir KARPIYEVICH
Belarus (BLR)
Tino OJALA
Helsinki Vantaa United (FIN)
VP 1:44 : 12
A1-A3
2
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
Snorre Harsem LUND
SP09 (NOR)
VP 3:19 : 9
A2-A4
2
Niko ALA-LUHTALA
LaihLu (FIN)
Teo JÍNSSON
Team Skane (SWE)
GS 0:40 : 9
A5-A7
2
Kristjan VODOLAZTSENKO
Juhan (EST)
Aliaksander HIAHODA
Minsk Oblast (BLR)
VT 0:50 : 4
A6-A8
2
Hunter LEWIS
Team USA
Paul Caden MCCRARY
Team USA
GS 4:110 : 1
B7-B1
2
Igor GRIGORIEV
Pskov (RUS)
Varuzhan HUNANYAN
Murmansk School nr.13 (RUS)
VP 1:33 : 6
B2-B3
2
Ruslan ANDRUSHKEVICH
Lida (BLR)
William SULLIVAN IV
Team USA
VT 0:50 : 1
B4-B5
2
Komilzhon KAZAKOV
St. Peterburg Sokolov (RUS)
Uladzimir KARPIYEVICH
Belarus (BLR)
VP 3:03 : 0
A1-A4
3
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
Teo JÍNSSON
Team Skane (SWE)
GS 4:010 : 0
A3-A6
3
Snorre Harsem LUND
SP09 (NOR)
Hunter LEWIS
Team USA
VT 0:55 : 8
B6-B7
3
Tino OJALA
Helsinki Vantaa United (FIN)
Igor GRIGORIEV
Pskov (RUS)
GS 4:08 : 0
B1-B3
3
Varuzhan HUNANYAN
Murmansk School nr.13 (RUS)
William SULLIVAN IV
Team USA
VP 1:34 : 8
A7-A1
4
Aliaksander HIAHODA
Minsk Oblast (BLR)
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
GS 4:08 : 0
B4-B1
4
Komilzhon KAZAKOV
St. Peterburg Sokolov (RUS)
Varuzhan HUNANYAN
Murmansk School nr.13 (RUS)
GS 4:110 : 2
B6-B3
4
Tino OJALA
Helsinki Vantaa United (FIN)
William SULLIVAN IV
Team USA
GS 4:08 : 0
A6-A7
5
Hunter LEWIS
Team USA
Aliaksander HIAHODA
Minsk Oblast (BLR)
VT 5:04 : 0
B4-B6
5
Komilzhon KAZAKOV
St. Peterburg Sokolov (RUS)
Tino OJALA
Helsinki Vantaa United (FIN)
VP 1:31 : 2
A1-A6
6
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
Hunter LEWIS
Team USA
VT 0:50 : 6
A1-B4
Place 5+6
Harijs JANUSAUSKS
Liepaja (LAT)
Komilzhon KAZAKOV
St. Peterburg Sokolov (RUS)
GS 0:40 : 10
A7-B3
Place 3+4
Aliaksander HIAHODA
Minsk Oblast (BLR)
William SULLIVAN IV
Team USA
GS 4:010 : 0
A6-B6
Place 1+2
Hunter LEWIS
Team USA
Tino OJALA
Helsinki Vantaa United (FIN)
VP 1:32 : 2

[Overview] [Aktuelle Turniere]

Updated: 03.04.17 (A service of Turnierverwaltung Ringen)