Tallinn Open 2017
Tallinn, 31.04.-2.04.2017
Result 
Result list4650545863697685100Club-Results
Single results465054586369 kg7685100
Competition sheet (PDF)4650545863697685100
Pool
Round
Wrestler red / AREA FEDERATIONWrestler blue / AREA FEDERATIONPoints systemT. Point
A1-A2
1
Miko TYNYS
KooVee (FIN)
Jurijs LAZDOVSKIS
Atlants (LAT)
VP 1:31 : 4
A3-A4
1
Topi PUHAKKA
Team Kouvola (FIN)
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
VP 1:34 : 10
A5-A6
1
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
Artjoms BUTILINS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
GS 4:011 : 0
A7-A8
1
Pavels JANSONS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
GS 0:40 : 10
A9-A10
1
Gadzhimurad PACHUTA
Prague (CZE)
Daniils POLAKOVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
VT 5:02 : 0
A11-A12
1
Yanis MEGGAIZ
France National Team (FRA)
Tomas KACIUKEVICIUS
Radviliskis (LIT)
GS 4:010 : 0
B1-B2
1
Rihards LAGONS
Daugavpils BJSS (LAT)
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
GS 0:40 : 10
B3-B4
1
Sergejs SATREVICS
Daugavpils Novada Sporta Skola
Steinar BJÍRNDAL
Kolbotn (NOR)
GS 1:45 : 16
B5-B6
1
Adam GOLINER
Prague (CZE)
Brett BOBER
Team USA
GS 0:40 : 10
B7-B8
1
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
Zygimantas KRIVICKAS
Radviliskis (LIT)
GS 4:112 : 2
B9-B10
1
Sofiane PADIOU BELMIR
France National Team (FRA)
Kriss Janis KRICKIS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
GS 4:112 : 2
B11-B12
1
Topias SAARI
Team Kouvola (FIN)
Maksims FEDOSEJEVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
GS 0:40 : 11
A1-A3
2
Miko TYNYS
KooVee (FIN)
Topi PUHAKKA
Team Kouvola (FIN)
VT 0:54 : 6
A2-A4
2
Jurijs LAZDOVSKIS
Atlants (LAT)
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
GS 0:40 : 10
A5-A7
2
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
Pavels JANSONS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
GS 4:010 : 0
A6-A8
2
Artjoms BUTILINS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
GS 0:40 : 12
A9-A11
2
Gadzhimurad PACHUTA
Prague (CZE)
Yanis MEGGAIZ
France National Team (FRA)
GS 0:40 : 10
A10-A12
2
Daniils POLAKOVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Tomas KACIUKEVICIUS
Radviliskis (LIT)
VP 0:30 : 8
B1-B3
2
Rihards LAGONS
Daugavpils BJSS (LAT)
Sergejs SATREVICS
Daugavpils Novada Sporta Skola
GS 4:010 : 0
B2-B4
2
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
Steinar BJÍRNDAL
Kolbotn (NOR)
VT 5:06 : 0
B5-B7
2
Adam GOLINER
Prague (CZE)
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
GS 0:40 : 10
B6-B8
2
Brett BOBER
Team USA
Zygimantas KRIVICKAS
Radviliskis (LIT)
VT 5:010 : 1
B9-B11
2
Sofiane PADIOU BELMIR
France National Team (FRA)
Topias SAARI
Team Kouvola (FIN)
GS 4:010 : 0
B10-B12
2
Kriss Janis KRICKIS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Maksims FEDOSEJEVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
VT 0:50 : 6
A2-A3
3
Jurijs LAZDOVSKIS
Atlants (LAT)
Topi PUHAKKA
Team Kouvola (FIN)
VP 1:34 : 10
A4-A5
3
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
GS 4:010 : 0
A8-A11
3
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
Yanis MEGGAIZ
France National Team (FRA)
VP 3:19 : 6
A9-A12
3
Gadzhimurad PACHUTA
Prague (CZE)
Tomas KACIUKEVICIUS
Radviliskis (LIT)
GS 1:42 : 12
B1-B4
3
Rihards LAGONS
Daugavpils BJSS (LAT)
Steinar BJÍRNDAL
Kolbotn (NOR)
GS 4:010 : 0
B2-B6
3
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
Brett BOBER
Team USA
GS 4:010 : 0
B7-B9
3
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
Sofiane PADIOU BELMIR
France National Team (FRA)
VP 3:14 : 2
A3-A5
4
Topi PUHAKKA
Team Kouvola (FIN)
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
GS 0:40 : 10
A4-A11
4
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
Yanis MEGGAIZ
France National Team (FRA)
VT 5:06 : 2
A8-A12
4
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
Tomas KACIUKEVICIUS
Radviliskis (LIT)
GS 4:112 : 2
B12-B1
4
Maksims FEDOSEJEVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Rihards LAGONS
Daugavpils BJSS (LAT)
VP 0:30 : 6
B2-B7
4
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
GS 0:40 : 12
B6-B9
4
Brett BOBER
Team USA
Sofiane PADIOU BELMIR
France National Team (FRA)
VP 3:16 : 4
A4-A8
5
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
GS 1:42 : 12
B12-B2
5
Maksims FEDOSEJEVS
Kundzina CSS, Riga (LAT)
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
FI 0:5 
B1-B6
5
Rihards LAGONS
Daugavpils BJSS (LAT)
Brett BOBER
Team USA
GS 1:44 : 14
A5-A8
6
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
VT 0:52 : 2
B7-B6
6
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
Brett BOBER
Team USA
GS 4:010 : 0
A5-B6
Place 5+6
Maksim TARASSOV
Kuldkaru (EST)
Brett BOBER
Team USA
GS 1:42 : 12
A4-B2
Place 3+4
Benjamin DOBLER
UTE Birkozas (HUN)
Melvin PETERZON
Sweden Freestyle Team (SWE)
GS 4:1 
A8-B7
Place 1+2
Waltteri LATVALA
VVV (FIN)
Artem KHLYSTOV
St.Petersburg CTSS-2 (RUS)
GS 1:48 : 18

[Overview] [Aktuelle Turniere]

Updated: 03.04.17 (A service of Turnierverwaltung Ringen)