Ungdoms SM Västerås, 21.-2015-02-22 |
Matchlista [9]: Matchlista 10 |
Matchnr. | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
197 50 kg | A1-A3 2 | Linus Markusson Varbergs Bois BK | Philip Rydell Trollhättans AK | FS 0:5 | 1 : 6 | |
198 50 kg | A2-A5 2 | Anton Jalneskog Bk Bryggan | Mikael Karlsson Skövde AoBK | PS 1:3 | 1 : 6 | |
199 50 kg | A4-A6 2 | Ossian Klinthäll BK Enig | Samuel Nyberg Sundsvalls AIK | FS 0:5 | 1 : 8 | |
200 50 kg | B1-B3 2 | Timmy Sköld Norrtälje BK | Alexander Norström Örgrytes IS | PS 1:3 | 2 : 8 | |
201 50 kg | B2-B5 2 | Walter Wale Norrtälje BK | Nathan Phillips Varbergs Bois BK | PS 1:3 | 4 : 4 | |
202 50 kg | B4-B6 2 | Aron Hising BK Loke | August Eriksson BK Ore | PS 1:3 | 6 : 8 | |
203 85 kg | A5-A1 2 | John Bernhardsson BK STARKE | Elias Kenneryd Ljungby BK | PS 3:1 | 7 : 2 | |
204 85 kg | A2-A3 2 | Jesper Helen Väsby BK | Farid Teymori BK Athen | FS 0:5 | 0 : 8 | |
205 85 kg | B1-B3 2 | Jannis Kessidis Huddinge BK | William Jonsson Sundsvalls AIK | FS 5:0 | 8 : 2 | |
206 85 kg | B2-B4 2 | Fawad Gulam EAI Brottning | Mihailo Andric Limhamns BK | TÖ 0:4 | 0 : 9 | |
Kvinnor Ungdom | ||||||
Matchnr. | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
207 56 kg | A1-A6 4 | Sara Ahlgren Dalby BK | Fanny Reijosson BK Ore | PS 1:3 | 2 : 6 | |
208 56 kg | A3-A5 4 | Sofia Eriksson-Lif Umeå Brottning | Liliana Juárez Mölndals BK | TÖ 1:4 | 2 : 12 | |
209 56 kg | B7-B9 4 | Tilda Näslund Gällivare SK | Lina Suup Råneå BK | TÖ 4:0 | 10 : 0 | |
210 56 kg | B1-B4 4 | Johanna Lindborg HBG Wrestling Team | Wilma Persson Härnösand BK | FS 5:0 | 6 : 0 | |
Ungdom | ||||||
Matchnr. | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
211 42 kg | A6-A1 3 | Gustav Åstrand Kinna AK | Samuel Trellid IK Sparta | FS 0:5 | 0 : 5 | |
212 42 kg | A7-A2 3 | Cavid Karimov BK Orion | Azamat Buchaev BK Trim | FS 5:0 | 2 : 4 | |
213 42 kg | B1-B5 3 | Niklas Öhlèn Brännans IF | Karl Samuelsson Heby BK | FS 5:0 | 4 : 0 | |
214 42 kg | B2-B3 3 | William Nilsson Uddevalla AK | Anton Johansson Kinna AK | PS 0:3 | 0 : 4 | |
215 54 kg | A1-A5 3 | Vusal Karimov BK Orion | Olle Spetz Varbergs Bois BK | FS 5:0 | 6 : 0 | |
216 54 kg | A2-A7 3 | Sinan Redzep Limhamns BK | Gustav Dahl BK Snar | TÖ 0:4 | 0 : 10 | |
217 54 kg | A3-A8 3 | Anton Holk Marsvinsholms IF | Arvid Westlund Nilsson Hästveda BK | PS 3:0 | 2 : 0 | |
218 54 kg | B6-B7 3 | Melvin Lindgren Trollhättans AK | Rasmus Persson BK Velo | TÖ 1:4 | 3 : 11 | |
219 54 kg | B1-B4 3 | Lukas Ahlgren BK Ore | Oliver Eriksson BK Loke | TÖ 4:0 | 8 : 0 | |
220 54 kg | B2-B5 3 | Axel Käll Lidköpings AS | Rasmus Åström Västerås BK | TÖ 0:4 | 0 : 8 |
US=Uppgivet, DK=Diskvalifikation, PS=Poängseger, FS=Fallseger, TP=Överlägsen poängseger |