Ungdoms SM Västerås, 21.-2015-02-22 |
Matchlista [16]: Matchlista 3 |
Kvinnor Ungdom | ||||||
Matchnr. | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
50 52 kg | A1-A2 1 | Ida Jönsson BK Viking | Hanna Björklund Mölntorps IK | FS 5:0 | 10 : 0 | |
51 52 kg | A3-A4 1 | Inez Arnesson Skönsbergs BK | Filippa Fransson Lindquist BK Ore | FS 0:5 | 0 : 8 | |
52 52 kg | B1-B2 1 | Rut Genberg HBG Wrestling Team | Clara Bäckman Lundbäck Råneå BK | FS 5:0 | 6 : 0 | |
53 52 kg | B3-B4 1 | Evelina Hulthén Väsby BK | Ebba Sjöström BK Viking | FS 0:5 | 2 : 4 | |
54 60 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Julia Aldén IFK Linköping | Miciel Wennström Gällivare SK | TÖ 4:0 | 11 : 0 | |
55 60 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Linnea Svensson EAI Brottning | Johanna Gustavsson BK Enig | FS 5:0 | 6 : 0 | |
56 65 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Emma Möller Brännans IF | Manoo Fridholm BK Athen | FS 5:0 | 3 : 6 | |
57 65 kg | N3-N4 N Omg. 1 | Linnea Renfors Arboga AK | Norea Forsman Östervåla AK | PS 3:1 | 4 : 2 | |
58 70 kg | N1-N2 N Omg. 1 | Emilia Jönsson Dalby BK | Denise Makota Ström Nykvarns BF | FS 0:5 | 0 : 4 | |
Ungdom | ||||||
Matchnr. | Pool Omg. | Namn röd brottare / Distrikt | Namn blå brottare / Distrikt | Poäng | T. Poäng | |
59 42 kg | A1-A2 1 | Samuel Trellid IK Sparta | Azamat Buchaev BK Trim | FS 5:0 | 4 : 0 | |
60 42 kg | A3-A4 1 | Hannes Hofmann BK Orion | Miru Olsson Örgrytes IS | TÖ 0:4 | 0 : 9 | |
61 42 kg | A5-A6 1 | Theodore Westerlund Matforsbrottarna | Gustav Åstrand Kinna AK | TÖ 0:4 | 0 : 8 | |
62 42 kg | B1-B2 1 | Niklas Öhlèn Brännans IF | William Nilsson Uddevalla AK | FS 5:0 | 4 : 0 | |
63 42 kg | B3-B4 1 | Anton Johansson Kinna AK | Isac Florentin Sandvikens BK | FS 5:0 | 6 : 0 | |
64 42 kg | B5-B6 1 | Karl Samuelsson Heby BK | Gustav Söderström Enköpings BK | TÖ 4:0 | 8 : 0 | |
65 46 kg | A1-A2 1 | Albin Jönsson BK Ore | Henri Halonen Haparanda SKT | FS 5:0 | 7 : 4 | |
66 46 kg | A3-A4 1 | Julius Hjälm AK 77 | Ajaj Puttichart BK Ore | FS 5:0 | 4 : 0 | |
67 46 kg | B1-B2 1 | Harry Boström BK Envig | Thanawut Ylijääskö Östhammar BK | FS 5:0 | 8 : 0 | |
68 50 kg | A1-A2 1 | Linus Markusson Varbergs Bois BK | Anton Jalneskog Bk Bryggan | PS 3:1 | 2 : 1 | |
69 50 kg | A3-A4 1 | Philip Rydell Trollhättans AK | Ossian Klinthäll BK Enig | TÖ 4:0 | 9 : 0 | |
70 50 kg | A5-A6 1 | Mikael Karlsson Skövde AoBK | Samuel Nyberg Sundsvalls AIK | TÖ 4:1 | 12 : 1 | |
71 50 kg | B1-B2 1 | Timmy Sköld Norrtälje BK | Walter Wale Norrtälje BK | TÖ 4:1 | 10 : 1 | |
72 50 kg | B3-B4 1 | Alexander Norström Örgrytes IS | Aron Hising BK Loke | TÖ 0:4 | 0 : 8 | |
73 50 kg | B5-B6 1 | Nathan Phillips Varbergs Bois BK | August Eriksson BK Ore | PS 3:0 | 2 : 0 |
US=Uppgivet, DK=Diskvalifikation, PS=Poängseger, FS=Fallseger, TP=Överlägsen poängseger |