Kadettien kr.room. painin SM-kilpailut Rovaniemi, 22.4.2017 |
Ottelulista [9]: LISTA 1, klo 11:30 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
1 42 kg | A1-A2 1 | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Niko Hyvönen Kouvolan Painijat | SV 5:0 | 2 : 0 | |
2 42 kg | A3-A4 1 | Roope Kulmunki Lapin Veikot | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | PV 3:1 | 18 : 12 | |
3 42 kg | A5-A6 1 | Otto Kuusela Lapin Veikot | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | SV 0:5 | 0 : 4 | |
4 42 kg | A7-A8 1 | Roni Nevalainen Kouvolan Painijat | Tuukka Peltokangas Kuortaneen Kunto | YPV 4:0 | 9 : 0 | |
5 42 kg | B1-B2 1 | Joel Salmela Lapin Lukko | Nico Hakala Tampereen Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
6 42 kg | B3-B4 1 | Teo Laitila Vantaan Sampo | Miska Vanamo Hyvinkään Painiklubi | PV 1:3 | 6 : 10 | |
7 42 kg | B5-B6 1 | Jimi Witick Kälviän Tarmo | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 2 | |
8 42 kg | B7-B8 1 | Eemeli Nurhonen Turun Voimamiehet | Akseli Erkkola Helsingin Paini-Miehet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
9 46 kg | A1-A2 1 | Voitto Kärkkäinen Haukiputaan Heitto | Samu Tuomainen Kuopion Kisa-Veikot | SV 5:0 | 6 : 2 | |
10 46 kg | A3-A4 1 | Onni Mäkelä Perhon Kiri | Jesper Härkänen Ylä-Tikkurilan Kipinä | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
11 46 kg | A5-A6 1 | Vili Heikkilä Kouvolan Painijat | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | YPV 4:0 | 9 : 0 | |
12 46 kg | A7-A8 1 | Leevi Svartsjö Lapin Veikot | Veeti Purolainen Koovee | YPV 1:4 | 1 : 9 | |
13 46 kg | B1-B2 1 | Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Eemeli Rautanen Viialan Pyry | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
14 46 kg | B3-B4 1 | Vili Nieminen Mäntän Valo | Jesse Mäkelä Kouvolan Painijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
15 46 kg | B5-B6 1 | Veeti Laakso Kotkan Painimiehet | Veli-Matti Aikio Lapin Veikot | SV 0:5 | 0 : 6 | |
16 46 kg | B7-B8 1 | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | Arttu Suhonen Oulun Pyrintö | SV 5:0 | 8 : 0 | |
17 54 kg | A1-A2 1 | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | Dhzanbek Dhzanbekov Helsingin Paini-Miehet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
18 54 kg | A3-A4 1 | Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu | Muhammed Kazemi Kajaanin Juntta | PV 3:1 | 4 : 4 | |
19 54 kg | A5-A6 1 | Jere Heinonen Lahden Ahkera | Pauli Järvinen Kuortaneen Kunto | PV 1:3 | 1 : 5 | |
20 54 kg | B1-B2 1 | Kasper Törmälä Kemin Into | Lauri Salonen Lahden Ahkera | PV 1:3 | 10 : 12 | |
21 54 kg | B3-B4 1 | Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot | Kasperi Karppinen Viipurin Voimailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
22 54 kg | B5-B6 1 | Arttu Hakala Vaasan Voima-Veikot | Otto Malinen Lapin Lukko | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
23 58 kg | A1-A2 1 | Niko Andersson Järvenpään Voimailijat | Ilari Kurunsaari Seinäjoen Paini-Miehet | LUOV 5:0 | 0 : 2 | |
24 58 kg | A3-A4 1 | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Ron Siren Kotkan Painimiehet | YPV 4:1 | 11 : 3 | |
25 58 kg | A5-A6 1 | Niko Hynninen Vuoksenniskan Vesa | Mehran Javanmiri Kajaanin Juntta | PV 3:1 | 9 : 9 | |
26 58 kg | A7-A8 1 | Tomi Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | Elias Salmela Lapin Lukko | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
27 58 kg | B1-B2 1 | Miikael Jansson Oulun Pyrintö | Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto | YPV 1:4 | 1 : 10 | |
28 58 kg | B3-B4 1 | Henri Halonen Lapin Veikot | Jesse Mäenpää Vaajakosken Kuohu | SV 5:0 | 5 : 0 | |
29 58 kg | B5-B6 1 | Aaron Karasti Lappeenrannan Työväen Urheilijat | Petteri Talala Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 2 : 2 | |
30 58 kg | B7-B8 1 | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | Anssi Lampinen Koovee | SV 0:5 | 1 : 5 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |