Kv. Taisto Kangasniemen XVIII muistopainit Tampere, 20.2.2016 |
Ottelulista [4]: Ottelulista 7 |
Alle 13 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
115 36 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Joni Pitkänen Suolahden Urho | Antti Kangasniemi Järvenpään Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 8 | |
116 36 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Axel Nowak KOOVEE | Arttu Vahantapohja Kurun Ryhti | SV 0:5 | 0 : 4 | |
117 40 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Niko Hyvönen Kouvolan Painijat | Veeti Purolainen KOOVEE | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
118 40 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Roope Julkunen Helsingin Paini-Miehet | Kasperi Joutsenlahti Porin Paini-Miehet | SV 5:0 | 10 : 2 | |
119 40 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Vili Nieminen Mäntän Valo | Tuukka Vehkala Suolahden Urho | LUOV 0:5 | ||
120 45 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Georg Kristerson Tartu Kalev | Santtu Vehkala Suolahden Urho | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
121 45 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat | Lauri Salonen Lahden Ahkera | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
122 52 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Tambet Palgi Tartu Kalev | Valtteri Auvinen Vuoksenniskan Vesa | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
123 52 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Eetu Lindroos Tampereen Painiseura | Santtu Räsänen Janakkalan Paini-Ilves | SV 0:5 | 2 : 2 | |
124 60 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Tatu Lähteenmäki Tampereen Voimailijat | Roope Kataja Porin Paini-Miehet | SV 5:0 | 2 : 4 | |
125 60 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Mikael Kaukonen Valkeakosken Kosken-Pojat | Tuomo Korhonen Hyvinkään Painiklubi | SV 0:5 | 5 : 3 | |
Alle 15 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
126 43 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Kristo Keero Tartu Kalev | Jesse Mäkelä Kouvolan Painijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
127 43 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Vili Heikkilä Kouvolan Painijat | Petteri Alanen Kurun Ryhti | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Alle 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
128 25 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Ukko Korhonen Vuoksenniskan Vesa | Eemil Haukilahti Tampereen Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
129 25 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Miki Koskinen Janakkalan Paini-Ilves | Jimi Alanen Viialan Pyry | SV 5:0 | 6 : 0 | |
Alle 11 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
130 35 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat | Miro Leinonen Raision Voimamiehet | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
131 35 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Aku Vartio Tampereen Painiseura | Eelis Pienimäki KOOVEE | LUOV 5:0 | ||
132 35 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Luka Kajanne Ylä-Tikkurilan Kipinä | Rene Savolainen Kankaanpään Urheilijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
133 32 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Ossi Koivuniemi Nokian Pyry | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | SV 0:5 | 0 : 10 | |
134 32 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Jose Jaakkola Helsingin Haka | Vili Lehtinen KOOVEE | SV 5:0 | 4 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |