Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut Turku, 16.1.2016 |
Täyd. tulosluettelo Pojat alle 17 v. - Kr.room. (50 Osallistujaa) |
Tuloslista | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 100 | Seurapisteet |
Ottelutulos | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 100 | |
Turnauslista (PDF) | 29 | 32 | 35 | 38 | 42 | 46 | 50 | 54 | 58 | 63 | 69 | 100 |
29 kg | Pojat alle 17 v. | 8 Osallistujaa |
1. | Felix Lamminen | Porin Painimiehet |
2. | Jose Lehtinen | KOOVEE |
3. | Olavi Stark | Turun Voimamiehet |
4. | Nestori Vettenranta | Porin Painimiehet |
5. | Ukko Tarkkio | Porin Painimiehet |
6. | Ilari Leinonen | Raision Voimamiehet |
7. | Leevi Nurmi | Turun Voimamiehet |
8. | Iiro Irmola | KOOVEE |
32 kg | Pojat alle 17 v. | 4 Osallistujaa |
1. | Joonas Koivisto | Turun Voimamiehet |
2. | Marcus Törhönen | Tampereen Voimailijat |
3. | Elmo Kuorilehto | Raision Voimamiehet |
4. | Vili Lehtinen | KOOVEE |
35 kg | Pojat alle 17 v. | 10 Osallistujaa |
1. | Vikke Tarkkio | Porin Painimiehet |
2. | Leevi Joutsenlahti | Porin Painimiehet |
3. | Miro Leinonen | Raision Voimamiehet |
4. | Asko Komulainen | Turun Voimamiehet |
5. | Roope Rusi | Turun Voimamiehet |
6. | Rene Savolainen | Kankaanpään Urheilijat |
7. | Eelis Pienimäki | KOOVEE |
8. | Veikko Ojala | Porin Painimiehet |
9. | Veeti Kuukkanen | Turun Voimamiehet |
10. | Eemil Helle | Turun Voimamiehet |
38 kg | Pojat alle 17 v. | 7 Osallistujaa |
1. | Eemeli Nurhonen | Turun Voimamiehet |
2. | Aleksi Joensuu | Kankaanpään Urheilijat |
3. | Veeti Purolainen | KOOVEE |
4. | Rico Arkko | Auranmaan Painiseura |
5. | Eemeli Mikkola | Porin Painimiehet |
6. | Oliver Alanen | KOOVEE |
7. | Niklas Lehtonen | KOOVEE |
42 kg | Pojat alle 17 v. | 5 Osallistujaa |
1. | Akseli Orava | Turun Voimamiehet |
2. | Kasperi Joutsenlahti | Porin Painimiehet |
3. | Nico Hakala | Tampereen Voimailijat |
4. | Veeti Huhtamäki | Tampereen Voimailijat |
5. | Mehrad Karami | Turun Voimamiehet |
46 kg | Pojat alle 17 v. | 3 Osallistujaa |
1. | Eemeli Rautanen | Viialan Pyry |
2. | Daniel Koskinen | Turun Voimamiehet |
3. | Esa Lohi | Nokian Pyry |
50 kg | Pojat alle 17 v. | 2 Osallistujaa |
1. | Akseli Virtanen | Porin Painimiehet |
2. | Eetu Lindroos | Tampereen Painiseura |
54 kg | Pojat alle 17 v. | 3 Osallistujaa |
1. | Mikael Hellman | Porin Painimiehet |
2. | Wiljami Kartila | Tampereen Voimailijat |
3. | Risto Pajunen | Nokian Pyry |
58 kg | Pojat alle 17 v. | 2 Osallistujaa |
1. | Roope Kataja | Porin Painimiehet |
2. | Joona Inkinen | Turun Voimamiehet |
63 kg | Pojat alle 17 v. | 3 Osallistujaa |
1. | Aleksi Simojoki | Turun Voimamiehet |
2. | Harri Mamia | Tampereen Painiseura |
3. | Akseli Helenius | KOOVEE |
69 kg | Pojat alle 17 v. | 2 Osallistujaa |
1. | Joonas Mört | Turun Voimamiehet |
2. | Meli Salin | UU Uusikaupunki |
100 kg | Pojat alle 17 v. | 1 Osallistujaa |
1. | Artturi Mamia | Tampereen Painiseura |