Länsi-Suomen Alumestaruus ja VVV Cup Vaasa, 12/11/2016 |
Ottelulista [4]: Lista 3 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
36 35 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Elias Kallio Laihian Luja | Samu Visuri Vieskan Voima | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
37 35 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Chasimir Lindholm Vaasan Voima-Veikot | Joshua Udoku Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
Pojat 17v L-S Aluem. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
38 35 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Riku Koski Vaasan Voima-Veikot | Otto Ahola Vaasan Toverit | SV 5:0 | 6 : 0 | |
39 35 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
40 35 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Jasu Myllykangas Vieskan Voima | Joel Löllö Kälviän Tarmo | YPV 4:0 | 12 : 0 | |
41 46 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Hugo Hautamäki Laihian Luja | Nestori Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
42 50 kg | N4-N1 N 3. Kierros | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Jimi Löllö Kälviän Tarmo | SV 5:0 | 6 : 0 | |
43 50 kg | N5-N2 N 3. Kierros | Jedi Lönn Laihian Luja | Elias Lyyski Laihian Luja | PV 3:0 | 6 : 0 | |
Aloittelijat VVV-Cup | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
44 22 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Elias Kinnari Vaasan Toverit | Patrik Alatalo Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:1 | 20 : 10 | |
45 24 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Aron Ollila Vaasan Toverit | Oliver Wiklund Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
46 24 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Juuso Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Paavo Lasanen Limingan Niittomiehet | SV 5:0 | 12 : 2 | |
47 26 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Paulus Alatalo Vaasan Voima-Veikot | Kasperi Thoden Vaasan Toverit | YPV 1:4 | 2 : 12 | |
48 26 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Otto Granqvist Vaasan Voima-Veikot | Eemil Väyrynen Vaasan Voima-Veikot | PV 3:1 | 17 : 8 | |
49 28 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Hugo Kinnari Vaasan Toverit | Lauri Sia Kälviän Tarmo | YPV 4:1 | 12 : 2 | |
50 30 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Jaani Löllö Kälviän Tarmo | Teppo Turtiainen Vaasan Voima-Veikot | SV 5:0 | 6 : 0 | |
51 32 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Touko Helimaa Alavuden Urheilijat | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
52 32 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Santeri Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | Lenni Urpiola Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 15 : 25 | |
53 35 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Elias Kallio Laihian Luja | Chasimir Lindholm Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 4 | |
54 35 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Samu Visuri Vieskan Voima | Joshua Udoku Vaasan Voima-Veikot | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat 17v L-S Aluem. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
55 29 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Joona Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Aron Salonen Vaasan Voima-Veikot | YPV 4:0 | 12 : 0 | |
56 29 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Matias Onnenlehto Laihian Luja | Esteban Kaya Vaasan Toverit | SV 5:0 | 8 : 0 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |