Myhi-turnaus Ilmajoki, 21.2.2015 |
Ottelulista [5]: Lista 13 |
Pojat yli 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
266 46 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Elias Lyyski Laihian Luja | Robin Pirhonen Oulun Pyrintö | PV 3:1 | 10 : 4 | |
267 46 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Niko Ala-Luhtala Laihian Luja | Zanjar Abdollahi Vaasan Toverit | SV 0:4 | 0 : 6 | |
268 46 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Ville Seppi Laihian Luja | Eemi Hankaniemi Kälviän Tarmo | GS 4:0 | 8 : 0 | |
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
269 29 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Aamu Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto | GS 1:4 | 3 : 13 | |
270 29 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Lotta Vettenranta Porin Paini-Miehet | Ninna Ala-Ranta Ilmajoen Kisailijat | SV 4:0 | 6 : 0 | |
271 29 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet | Fanni Vettenranta Porin Paini-Miehet | SV 0:4 | 0 : 4 | |
272 34 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Jutta Ala-Ranta Ilmajoen Kisailijat | Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:4 | 0 : 6 | |
273 34 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Annu Viitala Ilmajoen Kisailijat | Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
274 60 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Serafia Mannila Ylistaron Kilpa-Veljet | Wilmiina Pöppönen Kälviän Tarmo | SV 4:0 | 2 : 0 | |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
275 33 kg | A2-A3 3 | Aleksi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | Otto Laaksonen Porvoon Weikot | SV 5:0 | 7 : 0 | |
276 33 kg | B2-B3 3 | Roope Kulmunki Lapin Veikot | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | GS 0:4 | 0 : 9 | |
277 36 kg | A1-A4 3 | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Onni Mäkelä Perhon Kiri | SV 5:0 | 4 : 0 | |
278 36 kg | B1-B4 3 | Oscar Pettersson Sundsvalls AIK (SWE) | Atte Kortehisto Nurmon Jymy | SV 0:5 | 0 : 4 | |
279 42 kg | A5-A3 4 | Jedi Lönn Laihian Luja | Jonni Sarkkinen Harjun Woima | GS 0:4 | 0 : 10 | |
280 42 kg | B4-B1 4 | Pauli Järvinen Virkiä | Otto Malinen Lapin Lukko | SV 0:5 | 4 : 5 | |
281 63 kg | A4-A1 4 | Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 8 : 0 | |
282 69 kg | A1-A4 3 | Riku Sten Vaasan Voima-Veikot | Roger Ahlgren Porvoon Weikot | SV 0:5 | 0 : 8 | |
283 69 kg | B1-B4 3 | Ilja Vanhala Popinniemen Isku | Sampsa Kotamäki Karkkilan Urheilijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat alle 9 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
284 26 kg | A1-A4 3 | Alban Kelmendi Vaasan Toverit | Aaro Ojala Virkiä | SV 5:0 | 7 : 2 | |
285 26 kg | B2-B3 3 | Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:5 | 0 : 5 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |