Myhi-turnaus Ilmajoki, 21.2.2015 |
Ottelulista [7]: Lista 11 |
Tytöt 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
219 29 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Aamu Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Ninna Ala-Ranta Ilmajoen Kisailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
220 29 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Lotta Vettenranta Porin Paini-Miehet | Fanni Vettenranta Porin Paini-Miehet | SV 4:0 | 10 : 2 | |
221 29 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Janna Karhu Ylistaron Kilpa-Veljet | Janna Pahikainen Haukiputaan Heitto | GS 0:4 | 0 : 12 | |
Juniorit 20 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
222 63 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Juuso Latvala Ilmajoen Kisailijat | Konsta Kvist Kajaanin Juntta | GS 4:0 | 8 : 0 | |
223 63 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Mikkel Lassen BK Thor (DEN) | Lauri Karjalainen Perhon Kiri | GS 4:0 | 8 : 0 | |
224 69 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Sharafmal Sediqi BK Thor (DEN) | Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
225 69 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Miika Lähdesmäki Ilmajoen Kisailijat | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | PV 1:3 | 1 : 8 | |
226 75 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Niko Erkkola Ilmajoen Kisailijat | Riku Pasanen Äänekosken Huima | SV 4:0 | 7 : 0 | |
227 84 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Otto Ojala Porin Paini-Miehet | Juho Pahikainen Haukiputaan Heitto | LUOV 0:4 | 10 : 6 | |
228 84 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Vili Ropponen Ilmajoen Kisailijat | Toni Metsomäki Ilmajoen Kisailijat | LUOV 4:0 | ||
229 84 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Rajbek Bisultanov BK Thor (DEN) | Konsta Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
230 28 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | SV 4:0 | 4 : 0 | |
231 28 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Joel Björkemo Sundsvalls AIK (SWE) | Joona Pietilä Haukiputaan Heitto | SV 0:4 | 2 : 8 | |
232 30 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Aapo Hakala Kauhajoen Karhu | PV 3:1 | 10 : 5 | |
233 30 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Sebastian Annergren Sundsvalls AIK (SWE) | Vikke Tarkkio Porin Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 12 | |
234 30 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Alvin Lundgren Sundsvalls AIK (SWE) | SV 0:4 | 4 : 9 | |
235 39 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Markus Hirvi Kälviän Tarmo | Patrik Muukkonen Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 12 : 15 | |
236 39 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 9 : 0 | |
237 46 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Jonas Møller BK Thor (DEN) | Elias Salmela Lapin Lukko | GS 1:4 | 2 : 11 | |
238 46 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Nikolai Mohammadi BK Thor (DEN) | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | GS 4:0 | 8 : 0 | |
239 46 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Patrik Huhtala Virkiä | Santeri Kvist Kajaanin Juntta | GS 0:4 | 0 : 10 | |
240 50 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Taimor Tapsaev Sundsvalls AIK (SWE) | Jussi Autio Seinäjoen Paini-Miehet | SV 0:4 | 0 : 4 | |
241 50 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Tomi Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | Jimi Ahola Vaasan Toverit | GS 1:4 | 4 : 14 | |
242 50 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Roope Miettunen Kemin Into | Kasper Törmälä Kemin Into | LUOV 4:0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |