Kv. Pertsan kultapainit Sodankylä, 12.11.2016 |
Ottelulista [2]: LISTA 6 |
EXTRA | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
107 45 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Alisa Pauna Kemin Into | Kasper Törmälä Kemin Into | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
108 70 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Tiitus Ylisuvanto Kemin Into | Veeti Romppainen Kajaanin Juntta | KL 0:4 | ||
Juniorit / Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
109 74 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Artjom Shapovalov KOOVEE Tampere | Roni Purolainen KOOVEE Tampere | KL 4:0 | ||
110 74 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Riku Tolkkinen Lapin Lukko | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
111 74 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Klaus Haapalahti Haukiputaan Heitto | Sakke Purolainen KOOVEE Tampere | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
112 28 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Mikko Lehmusvuo Lapin Veikot | Kalle Lehisto Lapin Lukko | SV 0:4 | 0 : 4 | |
113 28 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Johannes Mäenpää Lapin Veikot | Miro Jaakola Lapin Veikot | PV 1:3 | 6 : 8 | |
114 40 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Eeli Partanen Kajaanin Juntta | Ante Pulju Lapin Veikot | SV 4:0 | 4 : 4 | |
115 40 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Anton Könönen Kemin Into | Arttu Kallio Kemin Into | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat 12 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
116 28 kg | N2-N4 N 5. Kierros | Kalle Pakanen Kemin Into | Akseli Schmitt Muhoksen Voitto | SV 0:4 | 0 : 4 | |
117 28 kg | N3-N5 N 5. Kierros | Matias Maijala Kemin Into | Otso Kolehmainen Kemin Into | SV 4:0 | 4 : 0 | |
118 31 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Truls Nybakken Narvik Atletklubb (NOR) | Julius Löytynoja Kemin Into | SV 0:4 | 0 : 8 | |
119 31 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Lucas Larsen Narvik Atletklubb (NOR) | Atte Suhonen Oulun Pyrintö | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
120 35 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Nicolai Barth Narvik Atletklubb (NOR) | Riku Joutsijärvi Kemin Into | KL 0:4 | 0 : 4 | |
121 35 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Saku Määttä Oulun Pyrintö | Aapo Holm Muhoksen Voitto | PV 3:0 | 2 : 0 | |
122 38 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Veetu Peltoniemi Kajaanin Juntta | Oskari Kyllönen Kajaanin Juntta | YPV 4:0 | 10 : 0 | |
123 38 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Sampo Saarinen Lapin Lukko | Noah Normann Narvik Atletklubb (NOR) | SV 0:4 | 0 : 9 | |
124 38 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Joona Nevalainen Kajaanin Juntta | Benjamin Rognmo Narvik Atletklubb (NOR) | KL 0:4 | ||
125 42 kg | N1-N6 N 5. Kierros | Otto Kuusela Lapin Veikot | Thomas Nybakken Narvik Atletklubb (NOR) | LUOV 4:0 | ||
126 42 kg | N2-N3 N 5. Kierros | Emil Blom Narvik Atletklubb (NOR) | Jukka Liimatainen Oulun Pyrintö | YPV 1:4 | 3 : 12 | |
127 42 kg | N4-N5 N 5. Kierros | Joel Salmela Lapin Lukko | Teemu Maijala Kemin Into | PV 3:1 | 8 : 2 | |
128 47 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Arttu Kulmunki Lapin Veikot | Leevi Svartsjö Lapin Veikot | KL 0:4 | 6 : 0 | |
129 47 kg | N2-N3 N 3. Kierros | Iver Borgen Narvik Atletklubb (NOR) | Aaron Wasenius Lapin Lukko | SV 0:4 | 0 : 2 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |