Kv. Pertsan kultapainit Sodankylä, 12.11.2016 |
Ottelulista [4]: LISTA 4 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
61 58 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Arttu Pauna Kemin Into | Roope Miettunen Kemin Into | LUOV 0:4 | 0 : 7 | |
62 58 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Henri Halonen Lapin Veikot | Juho Juupaluoma Ilmajoen Kisailijat | SV 4:0 | 10 : 2 | |
63 63 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto | Miikael Jansson Oulun Pyrintö | PV 1:3 | 4 : 4 | |
64 69 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Elmer Mattila KOOVEE Tampere | Teijo Kukkohovi Muhoksen Voitto | YPV 4:1 | 11 : 2 | |
65 76 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | Milad Gardniya Kajaanin Juntta | PV 3:0 | 2 : 0 | |
66 76 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | Anatoli Bogdanov Kirkenes AK | PV 3:1 | 8 : 2 | |
Tytöt 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
67 31 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Liisa Niva Lapin Lukko | Nea Jylhä Kemin Into | SV 0:4 | 4 : 10 | |
68 40 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Alina Rajatalo Lapin Lukko | Jessica Heikkinen Kemin Into | YPV 1:4 | 2 : 12 | |
Juniorit / Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
69 59 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Al-Mahdi Taha Lapin Lukko | Mikael Häätylä Lapin Veikot | YPV 4:0 | 9 : 0 | |
70 74 kg | N1-N4 N 3. Kierros | Artjom Shapovalov KOOVEE Tampere | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
71 74 kg | N2-N6 N 3. Kierros | Riku Tolkkinen Lapin Lukko | Sakke Purolainen KOOVEE Tampere | PV 0:3 | 0 : 3 | |
72 74 kg | N3-N5 N 3. Kierros | Klaus Haapalahti Haukiputaan Heitto | Roni Purolainen KOOVEE Tampere | KL 4:0 | ||
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
73 25 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Eino Kuusela Lapin Veikot | Ante Harju Lapin Veikot | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
74 28 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Johannes Mäenpää Lapin Veikot | Otto Mäki Lapin Veikot | PV 3:1 | 8 : 6 | |
75 28 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Kalle Lehisto Lapin Lukko | Miro Jaakola Lapin Veikot | PV 3:0 | 2 : 0 | |
76 35 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Sisu-Unto Harjula Lapin Veikot | Jere Jaakola Lapin Lukko | PV 3:1 | 10 : 6 | |
77 40 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Eeli Partanen Kajaanin Juntta | Arttu Kallio Kemin Into | PV 3:1 | 12 : 7 | |
78 40 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Anton Könönen Kemin Into | Ante Pulju Lapin Veikot | PV 0:3 | 0 : 4 | |
EXTRA | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
79 70 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Veeti Romppainen Kajaanin Juntta | Juho Liimatainen Oulun Pyrintö | PV 1:3 | 1 : 7 | |
Pojat 12 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
80 28 kg | N3-N1 N 4. Kierros | Matias Maijala Kemin Into | Tuomas Plaketti Muhoksen Voitto | SV 4:0 | 10 : 10 | |
81 28 kg | N4-N5 N 4. Kierros | Akseli Schmitt Muhoksen Voitto | Otso Kolehmainen Kemin Into | SV 4:0 | 14 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |