Kv. Pertsan kultapainit Sodankylä, 12.11.2016 |
Ottelulista [6]: LISTA 2 |
Aloittelijat | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
19 28 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Miro Jaakola Lapin Veikot | Otto Mäki Lapin Veikot | PV 3:1 | 6 : 6 | |
20 28 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Mikko Lehmusvuo Lapin Veikot | Johannes Mäenpää Lapin Veikot | PV 1:3 | 1 : 6 | |
21 40 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Eeli Partanen Kajaanin Juntta | Anton Könönen Kemin Into | SV 4:0 | 4 : 2 | |
22 40 kg | N3-N4 N 1. Kierros | Arttu Kallio Kemin Into | Ante Pulju Lapin Veikot | SV 4:0 | 6 : 0 | |
EXTRA | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
23 70 kg | N1-N2 N 1. Kierros | Juho Liimatainen Oulun Pyrintö | Tiitus Ylisuvanto Kemin Into | SV 4:0 | 6 : 0 | |
Pojat 12 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
24 28 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Otso Kolehmainen Kemin Into | Tuomas Plaketti Muhoksen Voitto | SV 0:4 | 0 : 4 | |
25 28 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Kalle Pakanen Kemin Into | Matias Maijala Kemin Into | SV 0:4 | 0 : 2 | |
26 38 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Veetu Peltoniemi Kajaanin Juntta | Noah Normann Narvik Atletklubb (NOR) | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
27 38 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Sampo Saarinen Lapin Lukko | Benjamin Rognmo Narvik Atletklubb (NOR) | SV 0:4 | 4 : 6 | |
28 38 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Joona Nevalainen Kajaanin Juntta | Oskari Kyllönen Kajaanin Juntta | SV 0:4 | 8 : 10 | |
29 42 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Otto Kuusela Lapin Veikot | Jukka Liimatainen Oulun Pyrintö | PV 3:1 | 12 : 6 | |
30 42 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Emil Blom Narvik Atletklubb (NOR) | Teemu Maijala Kemin Into | SV 0:4 | 2 : 10 | |
31 42 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Joel Salmela Lapin Lukko | Thomas Nybakken Narvik Atletklubb (NOR) | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 17 v. | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
32 42 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Roope Kulmunki Lapin Veikot | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | YPV 0:4 | 0 : 10 | |
33 42 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Arttu Suhonen Oulun Pyrintö | Gaute Bergersen Kirkenes AK | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
34 42 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Kasperi Heikkinen Kajaanin Juntta | Kevin Janbuth Kirkenes AK | SV 0:4 | 0 : 4 | |
35 54 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat | Kasper Törmälä Kemin Into | PV 3:1 | 7 : 1 | |
36 54 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | Otto Malinen Lapin Lukko | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Juniorit / Miehet | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
37 74 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Artjom Shapovalov KOOVEE Tampere | Klaus Haapalahti Haukiputaan Heitto | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
38 74 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Riku Tolkkinen Lapin Lukko | Roni Purolainen KOOVEE Tampere | PV 3:1 | 2 : 1 | |
39 74 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | Sakke Purolainen KOOVEE Tampere | YPV 0:4 | 0 : 8 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |