OP-Turnaus Ilmajoki, 1.10.2016 |
Ottelulista [6]: LISTA 7 |
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
138 76 kg | A1-A3 2 | Milad Gardniya Kajaanin Juntta | Otto Ketonen Ilmajoen Kisailijat | PV 1:3 | 1 : 5 | |
139 76 kg | A2-A4 2 | Leevi Lindroos Tampereen Painiseura | Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 9 | |
140 76 kg | B1-B3 2 | Mika Tarkkanen Ilmajoen Kisailijat | Jere Rättö Lahden Ahkera | YPV 4:1 | 10 : 1 | |
141 76 kg | B2-B4 2 | Alex Karling Virkiä | Akseli Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat | YPV 0:4 | 0 : 9 | |
142 28 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Matias Maijala Kemin Into | PV 3:1 | 15 : 12 | |
143 33 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat | Casper Naukkarinen Harjun Woima Jyväskylä | PV 3:1 | 13 : 6 | |
144 33 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot | Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
Pojat 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
145 27 kg | A1-A3 2 | Aaron Ollila Vaasan Toverit | Matias Tihinen Muhoksen Voitto | SV 5:0 | 8 : 8 | |
146 27 kg | A2-A4 2 | Valto Lusenius Turun Voimamiehet | Matias Onnenlehto Laihian Luja | SV 0:5 | 0 : 6 | |
147 27 kg | B3-B1 2 | Urho Västi Ylistaron Kilpa-Veljet | Aatos Pelto-Lampola Turun Voimamiehet | SV 0:5 | 1 : 6 | |
148 29 kg | A1-A3 2 | Hugo Kinnari Vaasan Toverit | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | SV 0:5 | 0 : 4 | |
149 29 kg | A2-A4 2 | Oskari Lusenius Turun Voimamiehet | Joonas Saari Jalasjärven Jalas | SV 0:5 | 4 : 9 | |
150 29 kg | B3-B1 2 | Jaani Löllö Kälviän Tarmo | Otso Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 4 : 0 | |
151 33 kg | A1-A3 2 | Topias Kärkkäinen Teuvan Rivakka | Santeri Loukola Ylistaron Kilpa-Veljet | SV 0:5 | 2 : 4 | |
152 33 kg | A2-A4 2 | Alvar Saramäki Juupajoen Kamppailijat | Kustaa Laitio Alavuden Urheilijat | YPV 0:4 | 0 : 8 | |
153 33 kg | B1-B3 2 | Otto Ahola Vaasan Toverit | Touko Helimaa Alavuden Urheilijat | SV 5:0 | 4 : 2 | |
154 33 kg | B2-B4 2 | Miika Kiikeri Ylistaron Kilpa-Veljet | Elias Kallio Laihian Luja | PV 3:1 | 4 : 1 | |
155 22 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Jonte Vainio Turun Voimamiehet | Lenni Yli-Hannuksela Turun Voimamiehet | SV 4:0 | 4 : 0 | |
156 22 kg | N2-N4 N 2. Kierros | Perttu Kangasniemi Jalasjärven Jalas | Elias Kinnari Vaasan Toverit | SV 4:0 | 10 : 0 | |
157 43 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Otso Luukko Nurmon Jymy | Ami Viitala Ilmajoen Kisailijat | SV 0:4 | 0 : 4 | |
Pojat yli 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
158 33 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Jere Kärkkäinen Harjun Woima Jyväskylä | Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä | PV 3:1 | 2 : 2 | |
159 38 kg | N1-N5 N 4. Kierros | Elliot Kieslich Vaasan Toverit | Roope Rusi Turun Voimamiehet | SV 0:4 | 0 : 4 | |
160 38 kg | N2-N4 N 4. Kierros | Chasimir Lindholm Vaasan Voima-Veikot | Severi Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | YPV 4:0 | 8 : 0 | |
161 38 kg | N3-N6 N 4. Kierros | Atte Tihinen Muhoksen Voitto | Joel Löllö Kälviän Tarmo | SV 0:4 | 0 : 4 |
LUOV=Loukkaantuminen, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |