9th Helsinki Open Helsinki, 28.-30.11.2014 |
Ottelulista [3]: Mats 1-2 FINALS list 8 |
SCHOOLBOYS I 00-01 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
478 42 kg | A4-B3 Sijat 5+6 | Maksims Statsjuks Jelgava Milons LAT | Leo Salojärvi Helsingin Paini-Miehet | SV 5:0 | 8 : 0 | |
479 42 kg | A1-B1 Sijat 3+4 | Said Tasukhanov Helsingin Paini-Miehet | Aaron Karasti Lappeenrannan Työväen Urheilijat | SV 5:0 | 7 : 2 | |
480 42 kg | A3-B2 Sijat 1+2 | Kodua George St Petersburg DYSH RUS | Aleksandrs Morozovs Daugavapils LAT | GS 4:0 | 10 : 0 | |
481 46 kg | A3-B3 Sijat 5+6 | Joona Vuoti Vieskan Voima | Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu | Lepo 0:5 | ||
482 46 kg | A2-B2 Sijat 3+4 | Nikita Tarasonovs Daugavapils LAT | Emzari Karcivadze Daugavapils LAT | SV 5:0 | 4 : 0 | |
483 46 kg | A1-B1 Sijat 1+2 | Osmans Dzasezecva Jelgava Milons LAT | Zanis Jevsins Jelgavas Novada Sporta Centra LAT | PV 3:0 | 8 : 0 | |
484 51 kg | A4-B3 Sijat 5+6 | Hermanni Grönroos Lappeenrannan Työväen Urheilijat | Vladik Anohins Vantaan Sampo | SV 5:0 | 9 : 3 | |
485 51 kg | A3-B2 Sijat 3+4 | Andrew Budaev St Petersburg DYSH RUS | Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu | SV 5:0 | 4 : 2 | |
486 51 kg | A2-B1 Sijat 1+2 | Genadijs Osipovs Daugavapils LAT | Artem Khlystov St Petersburg DYSH RUS | GS 1:4 | 1 : 14 | |
487 57 kg | A4-B4 Sijat 5+6 | Jonathan Helander Vaasan Voima-Veikot | Onni Turunen Porvoon Weikot | Lepo 0:5 | ||
488 57 kg | A2-B1 Sijat 3+4 | Jiri Toiva Vantaan Sampo | Arturs Zvirbulis Daugavapils LAT | SV 0:5 | 0 : 10 | |
489 57 kg | A1-B3 Sijat 1+2 | Lauri Korkee Ylä-Tikkurilan Kipinä | Waltteri Latvala Vaasan Voima-Veikot | GS 1:4 | 2 : 12 | |
SCHOOLBOYS II 02-03 | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
490 32 kg | A2-B3 Sijat 5+6 | Edvins Kranga Jelgavas Novada Sporta Centra LAT | Eemeli Mikkola Porin Painimiehet | SV 0:5 | 1 : 6 | |
491 32 kg | A4-B1 Sijat 3+4 | Teo Laitila Vantaan Sampo | Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot | GS 4:0 | 10 : 0 | |
492 32 kg | A1-B4 Sijat 1+2 | Vitalijs Malinovskis Jelgava Milons LAT | Akseli Erkkola Helsingin Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 10 | |
493 35 kg | A5-B6 Sijat 5+6 | Henri Toiva Vantaan Sampo | Kristo Merilain Kristjan Palusalu EST | GS 4:1 | 13 : 2 | |
494 35 kg | A3-B2 Sijat 3+4 | Viljams Lutkevics K.Kundzina Klub LAT | Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot | GS 4:0 | 10 : 0 | |
495 35 kg | A1-B1 Sijat 1+2 | Ekke Leitham Kristjan Palusalu EST | Marks Apsitis Jelgava Milons LAT | GS 4:0 | 10 : 0 | |
496 38 kg | A2-B1 Sijat 5+6 | Roope Julkunen Helsingin Paini-Miehet | Valtteri Keskinen Janakkalan Paini-Ilves | SV 5:0 | 4 : 0 | |
497 38 kg | A4-B4 Sijat 3+4 | Markus Suontakanen Ylä-Tikkurilan Kipinä | Mansur Dzukharov Helsingin Paini-Miehet | GS 1:4 | 2 : 13 | |
498 38 kg | A3-B3 Sijat 1+2 | Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot | Daniels Bendiks K.Kundzina Klub LAT | GS 4:0 | 10 : 0 | |
499 42 kg | A4-B4 Sijat 5+6 | Adam Kuzmin St Petersburg DYSH RUS | Nikola Ance Salmina CSK Ferrum LAT | GS 4:0 | 10 : 0 | |
500 42 kg | A5-B2 Sijat 3+4 | Akseli Virtanen Porin Painimiehet | Aleksi Tuukkala Ylä-Tikkurilan Kipinä | GS 4:0 | 10 : 0 | |
501 42 kg | A2-B6 Sijat 1+2 | Miko Elkala Lahden Ahkera | Anssi Lampinen KooVee | SV 5:0 | 4 : 2 | |
502 46 kg | A4-B4 Sijat 5+6 | Gustav Wahlstein Helsingin Paini-Miehet | Heta Viemerö Järvenpään Voimailijat | SV 0:5 | 0 : 6 | |
503 46 kg | A2-B1 Sijat 3+4 | Butorlin Dmitry St Petersburg DYSH RUS | Matias Tuukkanen Vaajakosken Kuohu | SV 0:5 | 1 : 10 | |
504 46 kg | A3-B3 Sijat 1+2 | Iini Enlund Helsingin Paini-Miehet | Artturi Sulin Helsingin Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 10 | |
506 50 kg | A3-B1 Sijat 3+4 | Emelie Öberg Husum BK SWE | Tiia Räsänen Heinolan Isku | Lepo 0:5 | ||
507 50 kg | A4-B2 Sijat 1+2 | Artturi Weckström Lahden Ahkera | Agnes Nygren Husum BK SWE | Lepo 5:0 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |