OP-Turnaus Ilmajoki, 27.9.2014 |
Ottelulista [7]: Lista 4 |
Pojat yli 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
65 32 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Elias Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet | Atte Sippola Virkiä | SV 5:0 | 4 : 0 | |
66 32 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Onni Mäkelä Perhon Kiri | Riku Erkkola Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 8 | |
67 43 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Rami Jaatinen Alavuden Urheilijat | Tino Ala-Luhtala Laihian Luja | SV 0:5 | 0 : 4 | |
68 43 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Pyry Mäki-Hakola Ilmajoen Kisailijat | Oskari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Pojat 16 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
69 30 kg | N1-N3 N 2. Kierros | Eemeli Kumara Laihian Luja | Veeti Salovaara Ilmajoen Kisailijat | GS 0:4 | 0 : 8 | |
70 30 kg | N2-N5 N 2. Kierros | Rasmus Heikura Oulun Pyrintö | Vikke Tarkkio Porin Paini-Miehet | GS 0:4 | 0 : 8 | |
71 30 kg | N4-N6 N 2. Kierros | Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet | Tuukka Peltokangas Virkiä | GS 4:0 | 8 : 0 | |
72 39 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Onni Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | Harri Kalervo Laihian Luja | PV 1:3 | 4 : 10 | |
73 39 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Jedi Lönn Laihian Luja | Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
Juniorit 20 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
74 69 kg | N5-N1 N 2. Kierros | Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto | Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 0 : 4 | |
75 69 kg | N2-N3 N 2. Kierros | Juuso Latvala Ilmajoen Kisailijat | Matias Tyystälä Kemin Into | PV 3:0 | 5 : 0 | |
Pojat alle 9 v | ||||||
Ottelu nro | Pool Kierros | Punaisen painijan nimi / Alue | Sinisen painijan nimi / Alue | Piste System | Tek.piste | |
76 22 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Lassi Tuovinen Vaasan Voima-Veikot | Ukko Tarkkio Porin Paini-Miehet | SV 5:0 | 2 : 0 | |
77 25 kg | A1-A3 2 | Jimi Tyni Vaasan Voima-Veikot | Nestori Vettenranta Porin Paini-Miehet | GS 4:0 | 8 : 0 | |
78 25 kg | A2-A4 2 | Lassi Hakala-Rahko Peräseinäjoen Toive | Atte Suhonen Haukiputaan Heitto | SV 0:5 | 0 : 4 | |
79 25 kg | B1-B3 2 | Felix Lamminen Porin Paini-Miehet | Joni Haapamäki Peräseinäjoen Toive | GS 4:0 | 8 : 0 | |
80 25 kg | B2-B4 2 | Aatu Karjalainen Perhon Kiri | Hugo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet | GS 1:4 | 2 : 10 | |
81 32 kg | A1-A3 2 | Reko Mäki Peräseinäjoen Toive | Severi Mäenpää Ilmajoen Kisailijat | SV 5:0 | 8 : 0 | |
82 32 kg | A2-A4 2 | Eetu Hautaniemi Porin Paini-Miehet | Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat | GS 4:0 | 10 : 0 | |
83 32 kg | B1-B3 2 | Miska Ivaska Peräseinäjoen Toive | Ami Viitala Ilmajoen Kisailijat | SV 0:5 | 4 : 6 | |
84 32 kg | B2-B4 2 | Johannes Jalonen Peräseinäjoen Toive | Akseli Perkka Ilmajoen Kisailijat | GS 1:4 | 2 : 10 | |
85 34 kg | N3-N1 N 2. Kierros | Matias Jalonen Peräseinäjoen Toive | Noah Spencer Laihian Luja | SV 0:5 | 7 : 8 |
LUOV=Luovutus, DQ=Diskaus, PV=Pistevoitto, SV=Selätys, TP=Ylivoimainen pistevoitto |